reklama

Hladké stěny díky stěrce od Rigipsu

Kdo patří k „staromilcům“ a jdou mu na nervy různá zalištovaná vedení a raději má všechny dráty, kabely a trubky ve zdi, může se zdravě naštvat, když se pokusí po jejich zasekání uvést tradičně omítnutou zeď do původního stavu. Často se se štukem tak úplně netrefí a ve struktuře stěny budou pak opravy stejně patrné. U hladkých omítek něco takového nehrozí. Zkusili jste už bílou přírodní sádrovou stěrku Rimano Glet XL?

Zkusili jste už bílou přírodní sádrovou stěrku od Rigipsu Rimano Glet XL? Že ne? Podívejte se do našeho článku, v čem je tak unikátní!
Hladké stěny díky stěrce od Rigipsu

Nejspíš ne, protože se jedná o vítanou novinku společnosti Rigips. Sádrové omítky mají spoustu výhod a hlavně se stále zdokonalují. Dnes mají prakticky neomezené možnosti použití nejen při rekonstrukcích, ale dobře se uplatní při finálních úpravách povrchů ve všech typech interiérů.

Třeba jarní malování

Příklad? Měli jsme na stěně velké množství nátěrů a vrstvy už bylo nezbytné oškrábat. Určitě to znáte, když se dostaneme na starou nesoudržnou omítku, vyvstane zhusta problém: vznikne nám nerovný povrch s dírkami po vypadlém písku, který bude nutné vyhladit. Jinak následná malba moc dobře nedopadne. Stěrka Rigips nebo nová sádrová omítka v tomto případě nabízí ideální řešení, jak lze stěnu vyhladit a podklad vyrovnat.

Třeba jarní malování
Třeba jarní malování

Chvála sádry

Sádra je vůbec zajímavý materiál, protože je prodyšná: dobře z prostředí přijímá a opět do vzduchu vrací vlhkost (má odborně řečeno nízký difuzní odpor), takže odpovídá na problém mnoha současných bytů, v nichž těsná plastová okna vytvořila až moc vhodné prostředí pro uchycení a růst různých plísní. Obrazně řečeno sádra v nich dýchá s námi. Tyto omítky a stěrky Rigips také lépe přenášejí drobná pnutí v podkladu, takže nevznikají mikrotrhliny a praskliny obvyklé u klasických vápeno-cementových omítek.

Chvála sádry
Chvála sádry

V čem je Rimano Glet XL unikátní

Novinka - bílá čistě sádrová stěrka, nám už při aplikaci může ušetřit čas a peníze. Lze s ní pracovat současně jako s podkladovou omítkou i stěrkou pro finální povrchovou úpravu a aplikovat ji v rozmezí 0 až 10 mm. Během jednoho dne je tedy možné technologií zpracování „mokré do mokrého“ stěnu dokončit a připravit na malování. A co je také důležité, finální povrchová úprava nevyžaduje celoplošné broušení. Stěrku nanášíme ručně nebo strojově a má prodlouženou dobu zpracování až na hodinu a půl.

V čem je Rimano Glet XL unikátní
V čem je Rimano Glet XL unikátní

Zkuste počítat

Pro někoho může být překvapivá vydatnost nové sádrové směsi: při síle vrstvy jeden milimetr ji spotřebujete 0,9 kilogramu na čtvereční metr – na rozdíl od ostatních omítek totiž ta sádrová při rozmíchání s vodou zvětšuje svůj objem. Z jednoho pětadvacetikilového pytle tak můžete udělat až pět a půl metru pětimilimetrové omítky nebo dokonce pětadvacet čtverečních metrů tenké stěrky. To je určitě zajímavé. Když ale budete potřebovat materiálu méně, koupíte si Rimana Glet XL jen v polovičním balení, tedy dvanáct a půl kila.

Tak co - zkusíte to? Více na www.rigips.cz.

Publikováno: 27.3.2012, Autor: Jiří Jan (text), Rigips (foto), Profil autora: Redakce