Nová generace minerální izolace

O izolačních materiálech už bylo popsáno mnoho stránek papíru, vytištěno spoustu reklam a proto málokdo čekal, že se na trhu objeví zcela nová minerální izolace s výbornými tepelněizolačními vlastnostmi a vynikající schopností tlumit hluk. Stalo se a od jiných izolačních materiálů se výrazně liší.

Nová generace minerální izolace

Nová generace minerální izolace, která přispívá k vyšší kvalitě vnitřního prostředí

Nová generace minerální izolace, která přispívá k vyšší kvalitě vnitřního prostředí
Nová generace minerální izolace, která přispívá k vyšší kvalitě vnitřního prostředí

Základem nové generace minerální izolace, uvedené na trh pod názvem PureOne, je směs křemičitého písku a skelných střepů, které se taví při vysoké teplotě. Tavenina pak putuje přes rozvlákňovací stroje, kde vzniká vlna, jež se mísí s pojivem, důležitým pro vytvoření požadované soudržnosti. Tato vlna padá na pás, kde se z ní vytváří rohož bílé vaty velice podobné cukrové vatě. Bílá vata je dále protahována přes dlouhou vytvrzovací pec, ze které vychází hotový výrobek. Výsledný produkt má přírodní vzhled, je velmi příjemný na dotek a má neutrální vůni. Je velmi čistý, nedráždivý a vyznačuje se nízkou prašností. Dělení, stejně jako řezání i montáž materiálu, jsou proto zřetelně příjemnější než u standardních izolací. Díky nové

technologii výrobce nepoužívá fenol ani formaldehyd. Izolace PureOne v tomto směru vyhovuje certifikovaným normám CE/EUCEB, které jsou zárukou, že produkt je prostý karcinogenních látek či komponent ohrožujících zdraví.

Lehká jako pírko, teplá jak peřina

Z obecného pohledu se minerální vlna vyznačuje výbornými vlastnostmi, a to tepelněizolační schopností, paropropustností, ohnivzdorností, dlouhou životností, chemickou a biologickou odolností, nízkou tepelnou roztažností a vodoodpudivostí. Z akustického hlediska navíc zabraňuje pronikání vnějšího hluku do interiéru.

Minerální vlna PureOne dobře zachytí vzduch v mezerách, čímž významně snižuje tepelnou vodivost z jednoho povrchu na druhý. Při porovnání hmotnosti s ostatními izolacemi je PureOne efektivní izolační materiál. Je difuzně otevřený a jeho odpor proti difuzi vodních par je stejný jako difuzní odpor vzduchu. Součinitelem tepelné vodivosti patří PureOne k nejúčinnějším typům tepelných izolací pro stavebnictví vůbec.

Lehká jako pírko, teplá jak peřina
Lehká jako pírko, teplá jak peřina

Hodí se proto nejen k zateplování fasád, ale i na podkroví a izolaci vnitřních konstrukcí. Desky z minerální vlny se využívají na svislé a horizontální konstrukce, zvukově pohltivé obklady stěn a stropů, a pod akustické podhledy a obklady stěn či stropů. Role se uplatní jako tepelná, akustická a protipožárni izolace na šikmé střechy, svislé konstrukce, lehké příčky, zateplení stropů a podhledů.

Minerální izolace PurOne je

  • vysoce pružná a poddajná
  • bez zápachu
  • nedráždivá
  • snadno se dělí a nepráší
  • má přírodní vzhled
  • neobsahuje formaldehyd
  • a vyniká mechanickou pevností

Připraveno ve spolupráci s www.ursa.cz. Více informací naleznete také na www.pureone.cz.

Autor: Irena Forejtová (text), URSA (text a foto)

Související k tématu