Moderní krytina Lindab Click…

Stavební materiály dnes procházejí revolucí v oblasti kvality, montáže i dostupnosti. Čím dál žádanější jsou jednoduché, ale funkční výrobky, které se vyznačují kromě moderního vzhledu především snadnou instalací. A přesně takovým výrobkem je střešní krytina Lindab Click, která byla v loňském roce uvedena na trh. Svým vzhledem připomíná klasickou krytinu se stojatou drážkou.

Moderní krytina Lindab Click…

Drážková krytina je tradiční, dokonalá a léty prověřená, ovšem po montážní stránce patří k nejnáročnějším. Krytina Lindab Clickje naopak velice intuitivní a snadno zvládnutelná. S minimem odborných znalostí a speciálního nářadí lze dosáhnout dokonalého výsledku.

Moderní krytina Lindab Click…
Moderní krytina Lindab Click…

Krytina Lindab Click: ideál pro střechy rodinných domů

Bezúdržbová krytina Lindab Click je vhodná zejména pro rodinné domy, ať už moderní novostavby, nebo rekonstruované starší objekty. Svým vzhledem se přizpůsobí oběma typům domů a nízkou váhou ulehčí krovům při rekonstrukcích. Šířkou ani délkou není krytina limitována rozměrem střešní plochy. Krytina je vyráběna v pásech o pevné šířce 500 mm a délce podle aktuální střechy až do 8000 mm. Na delších střechách se lamely krytiny bezpečně napojují.

Jak název krytiny napovídá, hlavní výhoda spočívá v podélné zaklapávací drážce, kterou se lamely vzájemně spojují - zaklikávají. Jednotlivé lamely jsou k sobě pevně zaklapnuty díky chytře tvarovanému zámku. Otvory pro vruty, které připevňují krytinu k podkladu, jsou ukryty v drážce a jsou tím pádem chráněny před povětrnostními vlivy a skryty před zrakem, takže neruší hladký vzhled krytiny.

Díky použité technologii duté drážky nehrozí vzlínání vlhkosti pod krytinu a můžeme si dovolit krytinu položit na sklon střechy 14⁰ a více. U jednoduchých pultových, nebo sedlových střech je možné minimální sklon dotáhnout až na 7⁰. Již v základu má krytina vysokou těsnost proti vnější vodě a ani u nízkých sklonů není třeba instalovat dodatečné pojistné vrstvy střešního pláště.

Krytina Lindab Click: ideál pro střechy rodinných domů
Krytina Lindab Click: ideál pro střechy rodinných domů

Tradice a moderna v jednom

Lamely Click jsou vyrobeny z tradičního materiálu Lindab, tedy předlakovaného ocelového plechu s různým typem systému povrchové úpravy a barvou. Ocel jako základní materiál je, kromě jiného, výhodná svou pružností, která hraje při zaklapnutí drážky hlavní roli. Po zaklapnutí drážky a přikotvení lamely na opačné straně, není prakticky možné spoj znovu rozdělit. Krytina se může klást jak na latě, tak na plnoplošné bednění. Z pohledu montáže je nespornou výhodou stavebnicové pojetí, které prakticky vylučuje poškození povrchové úpravy při montáži krytiny i doplňků. Velký důraz je kladen na dilataci krytiny i příslušenství. Veškeré spoje jsou plně dilatační a přitom těsné proti vzlínání vody. Z pohledu majitele domu je pak významná bezúdržbovost krytiny a široká škála barev, v níž se krytina nabízí, díky které můžeme střechu dobře sladit s fasádou a ostatními prvky domu, a především dva různé systémy povrchové úpravy: Classic se zárukou patnáct a Elite se zárukou třicet let.

Tradice a moderna v jednom
Tradice a moderna v jednom

Výhody Lindab Click:

  • Nízká hmotnost
  • Rychlá a jednoduchá montáž
  • Bezúdržbovost
  • Vysoká odolnost
  • Záruka až třicet let
  • Atraktivní a stylová

Podrobné informace o krytině Lindab Click najdete na www.lindab.cz.

Autor: Lindab s.r.o. (text a foto)

Související k tématu