Když už spadnout, tak do měkkého

Nejlepší je pokud možno nepadat vůbec. Ale víte, jak to je: i při nejlepší vůli člověk občas škobrtne, vypne mu koleno, ztratí rovnováhu. Pro toho, komu se to ještě nestalo, neseme špatnou zprávu – i na vás dojde. Dobrou zprávu má naopak brněnská společnost LEAR, a.s. – na podlaze opatřené jejich povrchem "chodník v prášku" uklouzneme totiž opravdu jen těžko, a když už, tak si zase tak moc nenameleme.

Když už spadnout, tak do měkkého

Doma i třeba na chatě či na chalupě se docela sebevražedně chovají především děti. Názory, že mladé kosti lépe srostou, sice určité opodstatnění mají, přesto je lépe riziku úrazů předejít. Sama bolest i obtíže léčení za naši přímluvu stojí. Tak proč se na „gumovou podlahu“, kterou nabízí firma specializující se jinak na průmyslová lepidla, nepodívat pořádně.

Gumová podlaha aneb Když už spadnout, tak do měkkého
Gumová podlaha aneb Když už spadnout, tak do měkkého

Chodník v prášku

Unixin Grip je jednou z možností jak vytvořit pochůzné plochy méně kluzké a v případě pádu i měkčí, tudíž v součtu těchto vlastností pro nás bezpečnější. Tuto kompletní sestavu pryžové drtě a polyuretanového pojiva prostě nanesete na připravený podklad. Není to vlastně nic, co byste neznali, překvapivé jenom je použití takového povrchu v domácnosti. Protože pryžový granulát známe třeba z běžeckých drah stadionů a z dětských hřišť kolem houpaček a prolézaček.

Chodník v prášku
Chodník v prášku

Méně úrazů

Nyní si může každý průměrně zručný řemeslník položit takový povrch sám a kamkoliv. Třeba na nebezpečné schodiště do sklepa, kolem bazénu, na venkovní terasu nebo balkon. Velkou předností je měkkost a pružnost takového povrchu. Je-li tloušťka vrstvy dostatečná, může být taková plocha klasifikována jako bezpečná pro pády. Určitě je náraz na gumový povrch mírnější, než při pádu na dlažbu, beton nebo sypaný písek.

Méně úrazů
Méně úrazů

Snadné použití a vaše kreativita

Hmotu koupíte v kbelíku, promícháte tři minuty třeba vrtačkou a jako jiné stěrkové hmoty nanesete a upravíte nerez hladítkem. Z jednoho kbelíku při tloušťce nánosu 5-7 milimetrů pokryjete až tři čtvereční metry. Nářadí pak očistíte vodou se saponátem. Pokud Unixin Grip použijete třeba na venkovních schodech, nebudou klouzat, protože voda jím rychle proteče pryč, šanci nebude mít ani případná námraza. Ale „změkčit dopad“ můžete i kolem bazénu nebo prostor, které jste se rozhodli vymezit pro sport a hry. Můžete se vybláznit i co do vzhledu upraveného prostoru, protože volit se dá ze spousty odstínů a ty mezi sebou různě kombinovat.

Snadné použití a vaše kreativita
Snadné použití a vaše kreativita
Snadné použití a vaše kreativita
Snadné použití a vaše kreativita

Více o výrobku a doplňcích rozšiřujících možnost jeho použití najdete na www.lear.cz.

Autor: Jiří Jan (text), LEAR a.s. (foto)

Související k tématu