reklama

RAKO obklady jako dřevo, kámen nebo železo?

Moderní keramika je materiál mnoha tváří. Díky inovativním výrobním technikám dokážou obklady RAKO přijmout podobu drahého mramoru, ochozené cihlové dlaždice, plátu rezavého železa, či jakéhokoli dřeva.

RAKO obklady jako dřevo, kámen nebo železo?

Kamenný chameleon

„Chameleónství“ keramiky se uplatňuje zejména v nových rozměrech a dezénech napodobujících právě přírodní materiály, které však předčí svou odolností. Na tyto přednosti sází například série Wood, Chateau, Glamour, Pietra a další, vyráběné pod značkou RAKO. Tam, kde by dřevo trpělo vlhkem i sluncem, je keramická „dřevěná“ podlaha výborná náhrada. Stejně tak obří podlahové dlaždice s kamenným povrchem, které se dnes používají především do minimalistických interiérů, působí na dotek přece jen příjemněji, než pravý kámen.

Kamenný chameleon
Kamenný chameleon

Další novodobé keramické povrchy - jako například hlína, mokrá stěrka, záměrná „omšelost“ nebo naopak metalický lesk, vzhled hrubé tkaniny či jiný plastický reliéf – to vše dodává moderní obkladové keramice téměř nedostižnou schopnost obohatit každé prostředí. Například kalibrované dlaždice a řezané dekorační pásky Pietra imitující pískovcový povrch dokážou dokonale propojit dům s okolním prostředím.

Kamenný chameleon
Kamenný chameleon

Nové formáty, nové možnosti

Naše tradiční značka RAKO vkus zákazníků jednak reflektuje, na druhé straně ho však svými novými sériemi každý rok tříbí a posunuje někam dál.

Nové formáty, nové možnosti
Nové formáty, nové možnosti

V RAKO nabídce se najdou jak obklady s tradičními rozměry a oblíbenými ornamenty – květinami, proužky a jinými motivy – tak nové velké formáty (30x60, 60x60 cm) a způsoby jejich kombinace. Například do malé koupelny už nemusíte volit pouze malé obkládačky, velký rozměr ji naopak dokáže opticky zvětšit.

Nové formáty, nové možnosti
Nové formáty, nové možnosti

Vzhledem k tomu, že jeden design obsahuje často dlaždice několika rozměrů, vyskládáte i použitím jedné série zajímavý efekt. Dlaždice již dávno nepatří pouze na podlahu, stále častěji se objevují i na stěně.

Méně dekorů, zajímavější povrchy

V letošních novinkách se RAKO zaměřilo především na precizní povrchovou úpravu obkladů a dlažeb, které jsou často plastické. Díky kalibraci dlaždic, která umožňuje minimální spáry, vyniká jejich jednoduchost zejména ve velké ploše. Zajímavé povrchy už nevyžadují kombinaci s příliš nápadnými dekory, také ubylo barevnosti.

Méně dekorů, zajímavější povrchy
Méně dekorů, zajímavější povrchy

Směřování, které značka RAKO ve svých nových sériích nastolila, zaručuje, že takto upravený prostor si zachová dlouho svou eleganci a jen tak se neokouká. Nebude však trpět ani chátráním, jemuž se bohužel nevyhne pravé dřevo nebo látková tapeta, kterou dokáže obklad také skvěle napodobit.

www.rako.cz

Publikováno: 21. 6. 2012, Autor: LASSELSBERGER, s.r.o. (text a foto) , Profil autora: Redakce