Do garáže suchou cestou bez kaluže

Musíte po prudkém dešti cestou do garáže k autu přeskakovat kaluže vody? Chcete tento problém vyřešit bez složitého budování sítě přípojek podzemní dešťové kanalizace? Pak využijte výhod liniového odvodňovacího žlabu třídy E 125.

Do garáže suchou cestou bez kaluže

Dokonalý systém odvodnění

Cože to vlastně liniové odvodňovací žlaby jsou? Jednoduše řečeno, jedná se o zařízení, do kterého stéká dešťová voda. Vodu pak z daného odvodňovaného místa, například z příjezdové plochy ke garáži, odvádí pryč, většinou do kanalizace. Tyto odvodňovací systémy mají tvar linie a jsou k dispozici ve všech třídách zatížení (A 15 k – F 900 k) a v několika typech provedení a dimenzí. Žlaby nabízené společností GLYNWED jsou vyrobeny z PE-HD (polyetylenu) a jsou vybaveny pozinkovaným, litinovým nebo plastovým roštem.

Dokonalý systém odvodnění
Dokonalý systém odvodnění

Proč právě liniový žlab?

Systém liniového odvodnění je s výhodou využíván všude tam, kde je požadováno spolehlivé odvodnění zpevněných ploch. Je vhodný pro instalaci ve všech typech povrchů – na dlažbě, na živičné i betonové ploše. Že odstranit dešťovou vodu můžete i pomocí bodového odvodnění čili vpustí? Ano, jenomže při tomto způsobu je nutné ke každé jednotlivé vpusti spádovat úseky odvodňované plochy. U liniového odvodnění stačí spádovat odvodňovanou plochu pouze ve směru ke žlabu. Liniový odvodňovací žlab můžete umístit podél odvodňované plochy (na krajnici, u obrubníku…) nebo uprostřed s oboustranným spádováním plochy směrem ke žlabu. Žlab vede oproti bodovému odvodnění vodu až k místu napojení systému na kanalizaci. Nemusí se tedy budovat síť přípojek podzemní dešťové kanalizace.

Proč právě liniový žlab?
Proč právě liniový žlab?

Žlab s roštem pro garáž

Při výběru vhodného žlabu s roštem k odvodnění příjezdové cesty k vaší garáži je důležité zvolit správnou třídu zátěže. V prodejnách nabízejí žlaby s roštem třídy A 15. Tato třída je určena pro chodce a cyklisty. Přejezd osobním autem sice vydrží, ale po čase se pozinkované rošty nevzhledně zprohýbají a navíc mohou i nebezpečně vyskočit. Snažit se ušetřit peníze koupí levnějšího žlabu by vám tedy mohlo ve výsledku způsobit víc rozčilování a problémů než radosti. Jistotu pro vás znamená žlab s roštem třídy B 125, který je určen právě pro pojíždění osobními automobily. V nabídce společnosti GLYNWED najdete zřejmě nejlevnější žlab s roštem této třídy na trhu - CAR žlab. Pokud pochybujete o tom, že není nutné dodržet předepsanou třídu zatížení, pořiďte si žlab Solid, u kterého je možné dodatečně nahradit rošt A 15 roštem B 125 od CAR žlabu.

Žlab s roštem pro garáž
Žlab s roštem pro garáž
Žlab s roštem pro garáž
Žlab s roštem pro garáž

Pestrá nabídka pro výběr

Pro odvodnění plochy, kde nehrozí zátěž pojížděním osobního auta, nabízí společnost GLYNWED hned několik variant žlabů s roštem třídy A 15. Například Drive-Easy žlab vhodný pro dvory a bazény, masivní SOLID odvodňovací žlab pro pochůzné plochy, PP odvodňovací žlab vysoký jen 52 mm vhodný při nedostatku místa nebo štěrbinový žlab pro moderní a estetické řešení odvodnění plochy.

Pestrá nabídka pro výběr
Pestrá nabídka pro výběr

Definice tříd zatížení podle ČSN EN 1433

Třída A 15 – dopravní plochy, které jsou výhradně využívány chodci a cyklisty a dále podobné plochy, např. trávníky nebo domácí příjezdové cesty.Třída B125 – chodníky a pěší zóny a podobné plochy, parkoviště pro osobní automobily a parkovací domy.Třída C 250 – chodníky a pásy silnic, pěší zóny.Třída D 400 – jízdní pruhy ulic, chodníky, parkoviště a podobně využívané plochy.Pro úplnost třída E 600 je pak pro neveřejné dopravní plochy s mimořádným zatěžováním, např. cesty v průmyslových organizacích a třída F 900 je pro zvláštní, např. letištní plochy.

Více informací najdete na www.glynwed.cz.

Autor: Petr (text). Glynwed (foto)

Související k tématu