Nová kolekce radiátorů nejen do koupelny

Nejsou samozřejmě určena výlučně do koupelen, ale tam si asi umíme trubková otopná tělesa Koralux představit nejlépe. Protože pokud vylezete z horké vany do studené koupelny, je to nepoměrně otřesnější zážitek, než když po studené sprše na závěr koupání vystoupíte do příjemně vytopeného prostoru. A právě to zajistí radiátory společnosti Korado.

Nová kolekce radiátorů nejen do koupelny

Jenže řeč v souvislosti s nimi nemusí být pouze o koupání. Tahle místnost z povahy činností, které v ní provozujeme – tedy mytí, koupání, praní, nemluvě již o tom, že zde často také věšíme prádlo – vykazuje spolu s kuchyní v bytě nejvyšší vlhkost. A tu má zase moc ráda plíseň. Že nevypadá hezky, je, jak se říká, malé pivo. Horší skutečnost představuje její schopnost produkovat alergeny, jež mohou být pro náš organismus hodně nebezpečné. Sucho ovšem plísně nerady. Takže topení v koupelně, například právě radiátory Koralux, spojené s rozumným větráním, je opravdu důležité.

Nová kolekce radiátorů Koralux nejen do koupelny
Nová kolekce radiátorů Koralux nejen do koupelny

Další funkce radiátoru

Horizontální trubkové konstrukce radiátorů si přímo říkají o to, využít je jako sušák ručníků a ono také stojí za to si na něj před koupelí či sprchováním zavěsit osušku a z vany vklouznout přímo do ní. Protože jsme začali upozorněním, že Koralux nemusí být jen v koupelně, jistě nás jako další místo napadne kuchyně – tam sice chladno nebývá, spíš naopak, ale vlhkost zde bývá značná a nějaké ty utěrky je občas určitě třeba na něčem usušit.

Další funkce radiátoru
Další funkce radiátoru

Je z čeho vybírat

Různé velikosti v několika základních řadách trubkových radiátorů MAX, COMFORT, CLASSIC a STANDARD dávají možnost vybrat si i pro další místnosti, kde například z prostorových důvodů nechcete mít klasické deskové radiátory. Zkonstruovány jsou chytře tak, že je lze použít v teplovodních soustavách s nuceným i samotížným oběhem.

Je z čeho vybírat
Je z čeho vybírat
Je z čeho vybírat
Je z čeho vybírat

Topení, které je krásné

Tělesa topení dnes už nemusíme skrývat. Jednak je to pro předávání tepla nepraktické, a jednak nové radiátory jsou samy o sobě výtvarně zajímavé a jejich design charakteristickým způsobem dotváří prostředí. Výborné je, že nově nejsme odkázáni jen na klasickou bílou nebo slonovinovou. Ze vzorníku RAL barev si můžeme vybrat například „kladívkové“ varianty, z nichž přímo sálá velmi industriální dojem, žádaný například při rekonstrukci loftů. Ale dokonale místnost dokážou proměnit i veselé barvy - třeba žlutá, modrá, červená či vanilková – prostě volit můžeme podle určení prostoru, v němž nás budou tělesa Koralux hřát.

Více informací na www.korado.cz.

Autor: Jiří Jan (text), Korado (foto)

Související k tématu