Rakouské zateplování z Moravy

Spojení úspory energie skloňují politici ve všech pádech, až to některé z nás začíná škrtit pod krkem, ale pravda je, že každá koruna, kterou nevydáme zbytečně,je dobrá a na okázalé plýtvání doba není. Energie jsou drahé a jiné to nebude. I proto se tak rozběhlo zateplování. Firmy, které něco znamenají, nemohou na tomto segmentu trhu chybět, zvláště když dokážou nabídnout zajímavé výrobky, jako společnost PROFI am BAU CM. Ta nabízí zateplovací systémy, minerální fasádní desky, polystyrenové desky, zkrátka vše pro dokonalé zateplení.

Rakouské zateplování z Moravy

Když je půl sídliště pod lešením a na vesnici zateplují sousedi, začne to zajímat i představitele společenství vlastníků bytů stejně jako majitele domků, kteří dosud potřebu úspor naléhavě necítili. U takové investice by ale neměli jít do rizika a dům obkládat čímkoliv, jen aby se něco dělo. Takový krok by se nemusel vyplatit. Pokud můžeme radit, spolehněte se jen na kvalitní a hlavně certifikované systémy.

Rakouské zateplování z Moravy - společnost PROFI am BAU CM
Rakouské zateplování z Moravy - společnost PROFI am BAU CM
Rakouské zateplování z Moravy - společnost PROFI am BAU CM
Rakouské zateplování z Moravy - společnost PROFI am BAU CM

Proužkované domy

Věci neznalý chodec se může na sídlišti, kde se rozběhlo zateplování ve velkém, podivovat: „Proč jen jsou ty domy proužkované?“ Jedná se o etapu, kdy je na betonové panely přilepen izolant, ale ještě fasádníci nenatáhli barevné omítky. Bílé polystyrénové plochy přerušují u vyšších domů v určitých odstupech barevné pruhy - to je minerální vlna, která dokáže vzdorovat ohni. Kdyby se nedej bože stalo neštěstí, umí spolehlivě přerušit šplhání plamenů po fasádě. Samozřejmě je dobré, pokud jsou oba materiály od jednoho dodavatele, protože je jejich kombinace snazší a není třeba řešit případná překvapení. PROFI am BAU CM nabízí oba.

Proužkované domy
Proužkované domy

Co je kontaktní systém

Dokonalé „oblečení“ fasády je závislé jak na práci těch, kdo ho mají ušít, tak na tom, z čeho. Základem je materiál s nejvyšší možnou kvalitou. Kontaktní způsob ochrany budov před únikem tepla (a nebo naopak před jejich přehříváním), tedy přímé zesílení vnějších stěn budovy, je nejčastější způsob, s jakým se setkáváme na velkých panelácích i na rodinných domcích. Kontaktní zateplovací systémy ETICS PROFI am BAU garantují plnou funkčnost zabudovaného systému na celých dvacet pět let.

Co je kontaktní systém
Co je kontaktní systém

Dva systémy

Profi EPS-System je kontaktní zateplovací systém s izolantem z polystyrenových desek vhodný pro většinu zateplovaných staveb, jako jsou rodinné domy, bytové domy a průmyslové objekty. V Profi Steinwolle-System (MW) je izolantem minerální vlna a proto se uplatní především u staveb s požadavkem na zvýšenou požární odolnost.

Dva systémy
Dva systémy
Dva systémy
Dva systémy

Revoluční novinka

PROFI am BAU CM nabízí ještě něco navíc. Pro zákazníky připravili i unikátní zateplovací systémy Profi UNI, které slouží nejen pro zateplení podkladu ze zdiva nebo z betonu, ale především pro zateplení dřevostaveb a objektů opláštěných ocelovým plechem. Ale tak po pravdě jde o systém skutečně univerzální a lze ho použít prakticky na jakýkoliv stavební materiál, snad s výjimkou skla, plastů, laminátu a živice. Ale řekněte – znáte někoho, kdo by si chtěl zateplovat sklo?

Revoluční novinka
Revoluční novinka

Vždy s dobou

Odpověď na otázku, proč se moravským „Rakušákům“ daří v poměrně široké nabídce společností vyrábějících zateplovací materiály být na špici, bychom mohli najít v historii: první vápenku v rakouském Ernstbrunnu na cestě mezi naší hranicí a Vídní založili v roce 1883. Začali s jednoduchou pecí na vápno, ale v následujících desetiletích postavili tři moderní kruhové pece a brzy natáhli do vápenky železniční vlečku. Kvalitní jurský vápenec z kamenolomu vozili vlastní lanovkou. A samozřejmě pečlivě sledovali, co se v oboru děje.

Vždy s dobou
Vždy s dobou
Vždy s dobou
Vždy s dobou

Kabát i se všemi knoflíky

Velmi brzo rozjeli výrobu suchých omítkových a maltových směsí (a těch zde dnes na moderních automatizovaných linkách vzniká o hodně víc, než zdejšího proslulého vápna). Mají výbornou podnikovou laboratoř, dohled autorizovaného zkušebního ústavu. A s nutností energetických úspor přišli se zateplovacími systémy, takže vám dům obléknou do teplého opravdu se vším všudy… Od roku 1993 nabízí certifikované výrobky PROFI i jejich dceřiná společnost sídlící nejdřív v Ivančicích a pak v Brně.

Zájemci o tyto výjimečné zateplovací systémy najdou další podrobné informace na www.profibaustoffe.com.

Autor: Jiří Jan (text), PROFI am BAU CM (foto)

Související k tématu