reklama

Netopte pod kotlem penězi. Zateplete.

Ještě si užíváme babího léta, ale v hlavě hlodá zlá předtucha. Jak zvládneme zvýšení nákladů na topení v zimě? Vývoj cen energií v posledním desetiletí nemůže nikoho nechat klidným. U elektrické energie je průměrné roční zvýšení osmiprocentní a u zemního plynu šplhá průměrné zdražování k jedenácti procentům. Růst neskutečně akceleroval v posledních čtyřech letech. Elektrická energie za tu dobu zdražila o rovných 31 % a ceny plynu vzrostly o neskutečných 53 %. Není nejmenší naděje, že se tento trend zastaví. A co víc. Daň z přidané hodnoty letos narostla o 4 % a zdá se, že to nebude konečná. Co s tím?

Netopte pod kotlem penězi. Zateplete.

Co můžu udělat hned, neodložím na zítřek

Nechte před sezonou zkontrolovat komín a prohlédnout kotel. Plynové kotle chtějí vyčistit jednou za dva roky. Objednejte prohlídku teď, s nástupem zimy to nestihnete. Natlakujte a odvzdušněte topný systém.Okna a dveře utěsněte těsnícími páskami, pokud jste je nestihli letos vyměnit. Také střecha je v zimě v permanenci. Máte v pořádku krytinu, plechové úžlaby, okapy? Okapy vyčistěte, nepřetečou při tání. Prohlédněte podstřešní fólii a tepelnou izolaci. Vlhkost způsobená zatečením zhoršuje izolační vlastnosti. Opravte netěsnou fólii lepicí páskou. Tato opatření přinášejí úsporu až deset procent.

Co můžu udělat hned, neodložím na zítřek
Co můžu udělat hned, neodložím na zítřek

Chytré a levné řešení

Největší úspory přinese zateplení domu. Stavební firmy nás krmí pohádkami, že nejlepší je zateplit fasádu a vyměnit okna. Nenechte se mýlit. Znamená to statisícové výdaje, zabere spoustu času a přinese obrovské starosti. Jděte na věc chytře.

Nejvíc tepla z domu uniká stropem. Je to skoro jedna třetina. Ohřátý vzduch je lehčí, stoupá ke stropu a najde si vždycky cestu ven. To lze vyřešit rychle, bez nároku na okamžitou investici. Nejlépe je izolovat půdu foukanou izolací na magmarelaxové bázi. Zateplete strop domu foukanou minerální izolací. Ušetříte až 30 % za energie, i kdyby se již nezdražovalo.

Chytré a levné řešení
Chytré a levné řešení

Izolace MAGMARELAX - prostě relax

Foukaná minerální izolace MAGMARELAX ECO je vyrobena z kvalitního přírodního materiálu na bázi skelných vláken. Nesléhá, dokonale tepelně izoluje, odolává vlhkosti i plísním. Nehoří, nechutná hlodavcům a tlumí hluk. Má velmi dlouhou životnost a je hypoalergenní. Aplikace se provádí foukáním hadicí z nákladního vozu před domem do půdních meziprostor nebo dutin. Utěsní se i ty nejmenší skuliny a otvory. Vše za běžného provozu domácnosti, bez hluku, bez prachu a není třeba příliš vyklízet půdu. Nenadělá se nepořádek a práce jsou hotovy za tři hodiny. Není-li ve stropě dutina, nevadí. Položí se nová pevná podlaha z OSB desek – Stropní systém MAGMARELAX. Pak lze půdu užívat dokonce i v létě.Izolovat se může i za špatného počasí, třeba i v zimě!

Izolace MAGMARELAX - prostě relax
Izolace MAGMARELAX - prostě relax

Ekonomika je překvapivě příznivá

Zateplení půdy průměrného rodinného domu přijde na cca 40 tisíc korun s návratností do pěti let. Neváhejte! Zajistěte si schůzku s technikem firmy IP IZOLACE POLNÁ ještě DNES, do konce září získáte lepší cenu na izolaci MAGMARELAX. Technik vás upozorní na místa úniku tepla a navrhne ideální způsob zateplení. Připraví nezávaznou kalkulaci a nabídne možnosti financování na splátky. To vše zdarma.

Využijte akci do konce září 2012 a získejte slevu 20 % na MAGMARELAX ECO!

Více informací naleznete na www.ippolna.cz nebo na telefonní lince 800 100 533.

Publikováno: 24. 9. 2012, Autor: IP Polná (text a foto)