reklama

Termoizolační fólie na okna šetří peníze a zlepšuje pohodu domova

Spočítali jste si již, kam se rozkutálí vaše výplata? Dalo by se říci, že ve většině domácností se utratí největší částka za jídlo a hned po něm tvoří nejvyšší položku v rodinném rozpočtu výdaje na vytápění a energie. A právě v této oblasti se určitě snažíte výdaje omezit. Máme pro vás další dobrý nápad v podobě termoizolačních fólií na okna. Zahajujeme tímto článkem krátký seriál o izolačních materiálech, které vám pomohou ušetřit náklady za zbytečné úniky tepla.

Termoizolační fólie na okna šetří peníze a zlepšuje pohodu domova

Fólie vám pomohou snížit náklady na vytápění a současně také vylepšit pohodlí ve vašem bytě. Ačkoliv si to mnozí z vás neuvědomují, okna patří k největším plýtvačům energií. Jednou z nejzásadnějších cest úniku tepla je samotná okenní tabulka. Zvláště pak okna s jednou vrstvou okenních tabulek můžete považovat přímo za „dálnici“ pro unikající teplo. Bohužel se tento typ oken stále ještě hojně vyskytuje.

Co tedy zbývá? V nejlepším případě lze tato okna vyměnit za nová. Co když to ale není možné, nebo prostě v rodinném rozpočtu na tento počin nezbývají peníze? Řešení je jednoduché a jmenuje se tesamoll Termoizolační fólie na okna. Fólie majitelům rovněž ušetří spousty peněz za vytápění, a to vše při nízkých pořizovacích nákladech.

Zvládnete to sami

Zvládnete to sami
Zvládnete to sami
Zvládnete to sami
Zvládnete to sami

Jde o jednoduché a velmi efektivní řešení. Jeho kouzlo spočívá v tom, že se zevnitř na rám okna umístí oboustranně lepicí páska a na ni se připevní fólie. Prostor mezi oknem a fólií tak vytvoří chybějící izolační vrstvu.

Zvládnete to sami
Zvládnete to sami
Zvládnete to sami
Zvládnete to sami

Pak jednoduše fénem na vysoušení vlasů fólii zahřejete, čímž se dokonale vyhladí, přilne ke sklu, stane se téměř neviditelnou a vaše okno se pak chová, jako by mělo izolační dvojité sklo.

Odborné výpočty

Odborníci z nezávislého technologického institutu Ebök v Německu vypočítali, že při použití termoizolační fólie na okna se sníží součinitel prostupu tepla (Uw) pro jednovrstvá okna o celých 28 %! To znamená, že po tomto zateplení snížíte únik tepla o jednu třetinu.

Výhodou řešení však není pouze úspora nákladů a ušetřené peníze. V zimě se často stává, že jednovrstvá okna kondenzují nepříjemnou vlhkost, která má pak negativní vliv na pohodu a klima v místnosti. Jediná vrstva termoizolační fólie na okna dokáže zabránit tvorbě této vlhkosti a zlepšit tak pohodu ve vaší domácnosti.

Jak se okno čistí

Vnitřní strana okna, opatřená termoizolační fólií, se jemně stírá měkkým navlhčeným hadříkem. Nepoužívejte gumové stěrky, ani švédské utěrky.

Kam pro ni

Nová termoizolační fólie na okna je v České republice k dostání ve dvou velikostech: 2,5 metrů čtverečních (rozměr 1,7×1,5 m) a 6 metrů čtverečních (rozměr 4×1,5 m). Lze ji za velmi přijatelnou cenu koupit ve většině obchodních řetězců či v kvalitních prodejnách železářství.

Více informací najdete na www.tesa tape.cz.

Publikováno: 15. 10. 2012, Autor: Elena a tesa tape (text), tesa tape (foto)