Superizolační okno pokořilo magickou hranici v úspoře tepla

// Konečně přichází na trh okno, které prolamuje magickou hranici součinitele prostupu tepla Uw = 0,50 W/m²K. Nové supertěsné okno SULKO Profi+ se čtyřmi skly má dvakrát lepší izolační vlastnosti než moderní plastová a dřevěná okna a na současném trhu nemá konkurenci. Okno SULKO Profi+ pohodlně splňuje dokonce i evropské požadavky na úsporné domy pro rok 2020. Podle platné směrnice EU by se totiž od roku 2020 měly stavět pouze domy v téměř nulovém energetickém standardu. Bezkonkurenční izolační vlastnosti však nejsou jediným důvodem, proč SULKO Profi+ šetří náklady uživatelů. Díky integrované kompozitní výztuži totiž nové okno prakticky nepodléhá zubu času, a proto se už nikdy nebudete muset pouštět do nákladné rekonstrukce.

Superizolační okno pokořilo magickou hranici v úspoře tepla

Nové okno SULKO Profi+ je prozíravou investicí pro každého, kdo hodlá minimalizovat náklady na vytápění, a zároveň touží po komfortním a stylovém bydlení. Proč je superizolační okno se čtyřmi skly Profi+ absolutní evropskou špičkou?

Čtyřkomorové zasklení otevřelo cestu k revoluční úspoře energie

Snaha o co nejdokonalejší tepelnou izolaci oken a maximální úsporu energie byla v celé Evropě až dosud limitována zdánlivě nepřekročitelnou hranicí v hodnotě Uw = 0,50 W/m²K. Teprve společnost SULKO, jako inovátor trhu, nyní přichází se supertěsným oknem Profi+, které této magické hranice nejen dosahuje, ale dokonce ji překonává. Cesta k revoluční úspoře tepelné energie vedla přes unikátní čtyřkomorové zasklení. Nové okno Profi+ disponuje také čtvrtou řadou těsnění, integrovanou kompozitní výztuhou RAU-FIPRO a speciálními termomoduly. Výsledkem je rekordní součinitel prostupu tepla Uw = 0,47 W/m²K. Ve srovnání s moderními plastovými a dřevěnými profily konkurenčních výrobců tedy dosahuje okno SULKO Profi+ dvojnásobné úspory tepla.

Okno Profi+ vyhovuje pasivním i nulovým domům

Díky čtvrtému těsnění na bázi silikonu dosahuje okno SULKO Profi+ maximální těsnosti a minimálních hodnot spárové průvzdušnosti. Speciální systém zasklívání pak eliminuje průnik vzduchu křídlem okna. Okno Profi+ vyhovuje pasivním i energeticky nulovým domům a je vhodné pro použití v budovách s nucenou výměnou vzduchu s rekuperací tepla.

Okno Profi+ vyhovuje pasivním i nulovým domům
Okno Profi+ vyhovuje pasivním i nulovým domům

Okno bez tepelných mostů a na celý život

Oproti běžných PVC profilům konkurenčních výrobců disponuje nové okno SULKO Profi+ celou řadou výhod. Jednou z nich je maximálně prodloužená životnost okna. Zatímco ocelové výztuhy na běžném okně začnou časem korodovat, a proto se uživatelé v budoucnosti nevyhnou nákladné rekonstrukci, okno Profi+, které se obejde bez výztuh, se při správné údržbě prakticky neopotřebovává. Integrovaná kompozitní výztuha RAU-FIPRO také na rozdíl od ocelových výztuh nevytváří tepelné mosty, a proto s oknem Profi+ uspoříte ještě více tepla. To znamená, že pořizovací cena nového okna SULKO Profi+ se vám ještě během jeho života vrátí.

Speciální termomoduly a povrchová úprava HDF pro styl a image

Aby byla tepelná izolace opravdu maximální, jsou okna Profi+ vybavena také speciálními termomoduly. Ty jsou integrovány v rámu i křídle okna. Avšak výhody Profi+ se nevyčerpávají „pouze“ rekordní hodnotou součinitele prostupu tepla. Nové okno je také vhodným estetickým doplňkem moderních objektů a podpoří stylovou image bydlení. Tomu odpovídá nejen jeho čistý design, ale také speciální povrchová úprava HDF (high definition finishing). Vysoce kvalitní povrch lépe odolává znečištění, stárnutí i UV záření. Uživatelé ocení také velmi jednoduchou údržbu této speciální povrchové úpravy.

Nadstandardně izolující okno je snem snad každého, kdo nechce vyhazovat zbytečně velké částky za tepelnou energii. Ekonomicky uvažující uživatelé mají nyní na výběr: buď zvolí to absolutně nejlepší okno na trhu, tedy SULKO Profi+, nebo sáhnou po okně, které „alespoň“ vyhovuje pasivním standardům. Tím je např. okno SULKO Optimo+ se třemi skly, rámem z PVC a křídlem s integrovanou kompozitní výztuhou. Toto nové, nadstandardně izolující okno sice nesnese srovnání s nejúspornějším oknem v Evropě SULKO Profi+ (i když z jeho technologie vychází), za to se zcela vyrovná tomu nejlepšímu z nabídky konkurence. Jako jedno z mála oken na trhu prolamuje Optimo+ hranici Uw=0,80 W/m²K, ale pořídíte je až o 10 % levněji než konkurenční okna srovnatelných parametrů.

Více informací o nejkvalitnějším okně v Evropě SULKO Profi+ a pasivním okně SULKO Optimo+ dostupném pro každého získáte na www.sulko.cz.

Autor: SULKO (text a foto)

Související k tématu