reklama

Dobré víno naladí člověka

Dobré víno tvoří dobrou náladu, ta přináší dobré myšlenky, z dobrých myšlenek vznikají dobré skutky, a ty dělají člověka člověkem. Dobré víno ale potřebuje správné podmínky uskladnění. Že nemáte vinný sklep? Společnost FAGOR nabízí řešení – chladící vitrínu na víno.

Dobré víno naladí člověka

Doma uchovaná kvalita

Dříve se víno převáželo především v sudech a hliněných nádobách. Do skleněných lahví se stáčelo až na počátku 17. století. A právě v lahvích se může víno uskladnit na řadu let. Vinný sklípek, v němž je víno uchováváno v optimálních podmínkách, má dnes k dispozici jen málokdo. Chladnička nebo spižírna k uložení kvalitních vín rozhodně nepostačuje. Je třeba udržet konstantní teplotu a vlhkost. Navíc, lahve s vínem, uzavřené korkovým špuntem, musíme skladovat naležato, aby špunt byl vínem neustále zvlhčován. Vysychání špuntu by umožnilo pronikání vzduchu do láhve, který by víno znehodnotil. Vína se mají chránit také před světlem. Zkrátka není to tak jednoduché. A přece – i v paneláku si můžete pořídit archiv kvalitních značek Umožní vám to speciální spotřebič společnosti FAGOR - chladící vitrína.

Pro méně lahví

Chladící vitríny Fagor dokonale imitují přirozené klimatické podmínky, vlhkost, světlo a klid vinného sklípku pro optimální uchovávání všech druhů vín. I když takový spotřebič vyvolává představu luxusu a přepychu, jde o finančně dostupný kousek. Jeho cena se pohybuje přibližně od dvou tisíc korun, ale může vystoupat i mnohem výše. Pro menší počet skladovaného vína zcela postačí vitrína Fagor VT- 6, do které se vejde šest lahví vína. Má dvě vysunovací police, digitální ukazatel nastavené teploty v rozsahu 10 - 18° C a velmi tichý provoz bez vibrací. Pořídíte ji za méně než dva tisíce korun.

Pro méně lahví
Pro méně lahví
Pro méně lahví
Pro méně lahví

Větší archiv vína

Pro 12 lahví vína je určena například vitrína Fagor VT – 12. Má pět vysunovacích polic, digitální ukazatel nastavené teploty s rozsahem 10 – 18° C a osvětlený interér. Víno v ní uskladněné neruší hlučný provoz ani vibrace. Variantou umožňující uskladnění lahví ve dvou různých teplotách je Fagor VT-12BI-ZONE. V odděleném interiéru můžete nahoře nastavit teplotu na 12 – 18 ° C a dole na 8 – 18 ° C. Skutečně velký archiv kvalitních vín mužete vytvořit uskladněním lahví v chladící vitríněFagor FSV-178. Vejde se do ní až 166 lahví s obsahem 0,75 litrů. V interiéru má čtyři dřevěné police a jednu mřížku. Tichý provoz a žádné vibrace jsou samozřejmostí.

Větší archiv vína
Větší archiv vína
Větší archiv vína
Větší archiv vína

Kdy nejlépe chutná

Těžší červená vína je vhodné otevřít ještě chvíli před naléváním, aby se jejich vůně a chuť dobře rozvinula. Sekty a šumivá vína podáváme v nádobě s nasekaným ledem. Obecně je vhodné víno, zvláště potom šumivé, pít z vyšších a užších číší – šumivé víno tak rychle nevyprchá a víno více voní. Pro podávání těžších červených vín je vhodná jejich teplota 16 – 18 ° C, pro lehčí červená vína 12 – 15 ° C, bílá a růžová vína 10 – 12 ° C, perlivá vína 8 – 10 ° C, likérová vína 6 - 8 ° C a šumivá vína 5 – 7 ° C. Jste-li milovníky vína a chcete si skutečně nejlépe užít jeho báječnou chuť, určitě se vám vyplatí pořídit si domácí vinotéku. Jak řekl slavný spisovatel E. Hemingway: “Znalost vína může být radostí po celý život člověka".

Kdy nejlépe chutná
Kdy nejlépe chutná
Kdy nejlépe chutná
Kdy nejlépe chutná

Více informací o produktech společnosti Fagor naleznete na www.fagor.com.

Publikováno: 4. 11. 2012, Autor: Petr (text), Fagor (foto), Profil autora: Redakce