reklama

Nevyhnutelná budoucnost - ekologické kotle ATMOS

Už jste slyšeli o nové normě, která začne platit nejpozději od 1. února 2013 a která prakticky zruší staré klasické prohořívací a odhořívací kotle? Zavede dvě nové kategorie kotlů 4. a 5. třídy. Vyžene postupně neefektivní a neekologické kotle, které nám všem ničí životní prostředí? Už brzy budete potřebovat nový ekologický šetrný kotel.

Nevyhnutelná budoucnost - ekologické kotle ATMOS

Podívejme se proto s důvěrou např. na ryze českou rodinnou firmu ATMOS, která patří k největším výrobcům kotlů v Evropě! A důvodů pro tento výběr je více.

Ekologické kotle ATMOS – budoucnost vytápění
Ekologické kotle ATMOS – budoucnost vytápění

Vysoká účinnost

Kotle ATMOS mají díky své dokonale zvládnuté technologii a konstrukci vysokou účinnost v rozmezí 81 – 92 % při velké regulovatelnosti výkonu od 30 do 100%. To je oproti klasickým kotlům, které nelze pořádně regulovat, ale jen dusit, se skutečnou účinností 65 – 70 % významný rozdíl. Ve výsledku můžete ušetřit 20 až 30 % spotřebovaného paliva. V penězích vyjádřená úspora může být až 9 000,- Kč ročně. A to není málo.

Vysoká účinnost
Vysoká účinnost

Ekologický provoz

Kotle ATMOS – jak na dřevo, uhlí či na pelety, získaly v minulosti známku „Ekologicky šetrný výrobek“ a tento standard si neustále drží. Naměřené hodnoty emisí CO, OGC a prachu dostatečně splňují požadavky zákona o ochraně ovzduší i nové evropské normy ČSN EN 303-5, která platí i v České republice, a to ve všech nejvyšších třídách, tedy 3, 4 a 5. Kotle ATMOS jsou tak dostatečně připraveny i na další zpřísňování požadavků, které se nevyhnutelně blíží.

Ekologický provoz
Ekologický provoz

Komfortní topení a obsluha

Díky vysoké účinnosti a dostatečné velikosti příložného prostoru stačí do zplynovacích kotlů na dřevo přikládat palivo dvakrát až třikrát denně. Dřevo nemusíte dokonce ani štípat, lze použít celé kusy o délce 330 – 1 000 mm a ušetříte tak spoustu času. Součástí kotlů je navíc tzv. odtahový ventilátor, který zabraňuje vnikání kouře do místnosti při přikládání, zplynovací tryska nebo patentem chráněný zplynovací rošt, který umožňuje optimální vyhoření paliva a odstranění popela za provozu. Stop kutacímu nářadí u kotlů bez roštu!

Komfortní topení a obsluha
Komfortní topení a obsluha

Tyto tři základní výhody Vám dokáží usnadnit život, ušetřit čas a uspořit Vaše peníze. Připraví Vás také na budoucí regulace od státu a v neposlední řadě ulehčíte svému životnímu prostředí. Více zjistíte na www.atmos.cz.

Publikováno: 5. 11. 2012, Autor: Atmos (text a foto)