reklama

KORATHERM – radiátor i designový doplněk

Řekne-li se radiátor, většinou si představíte klasický model žebrového otopného tělesa nebo deskový typ umístěný pod oknem. Avšak dnes jsou k dispozici také radiátory, které ze všeho nejvíce připomínají designové doplňky interiéru.

KORATHERM – radiátor i designový doplněk

V současnosti rostou nároky nejen na praktičnost a účelnost bytového zařízení, ale především na jeho estetiku. Proto mají zákazníci vysoké požadavky také při výběru topných těles. Firma Korado těmto nárokům vyšla vstříc se svou novou řadou KORATHERM.

Otopné stěny KORATHERM významně rozšiřují nabídku komfortních designových těles. Ucelenou produktovou řadu KORATHERM představuje pět základních modelů. Liniové, horizontálně nebo vertikálně orientované otopné profily jsou konstrukčně uspořádány do mnoha typů. Nabízená barevná paleta spolu s variabilně řešeným připojením těchto těles k otopné soustavě rozhodně vyhoví požadavkům i toho nejnáročnějšího klienta.Autoři tohoto inovativního řešení nezapomněli ani na praktickou stránku věci.

Otopné stěny KORATHERM – radiátor i designový doplněk
Otopné stěny KORATHERM – radiátor i designový doplněk

Otopné stěny KORATHERM VERTIKAL nabízejí moderní design spojený s efektivním způsobem sdílení tepla ve vytápěné místnosti. Jejich čelní plocha totiž zvýrazňuje sálavou složku tepla a navozuje tak pocit tepelné pohody.

Stěna je určena pro dvoutrubkové otopné soustavy s nuceným oběhem teplonosné látky, otopné profily jsou orientovány svisle, připojení na otopnou soustavu je boční shora dolů. Těleso má 4 boční vývody s vnitřním závitem G ½, odvzdušňovacím ventilem a zaslepovací zátkou se závitem G ½. Všechny typy jsou dodávány s bočními kryty.

Otopné stěny KORATHERM – radiátor i designový doplněk
Otopné stěny KORATHERM – radiátor i designový doplněk

KORATHERM HORIZONTAL se nabízí jako vhodný a výkonný pomocník pro vytápění prostor s velkoplošnými prosklenými plochami jako jsou například výkladní skříně, zimní zahrady panoramatická okna a podobně. KORATHERM HORIZONTAL zároveň díky svému tepelnému výkonu zdatně konkuruje klasickému deskovému tělesu.Otopné stěny se vyrábějí se spodním připojením zdola dolů nebo se spodním středovým připojením, otopné profily jsou orientovány vodorovně.

Otopná stěna KORATHERM REFLEX představuje moderní design spojený s efektivním způsobem sdílení tepla ve vytápěné místnosti. Jejich čelní plocha zvýrazňuje sálavou složku tepla a navazuje tak pocit tepelné pohody. Díky svému konstrukčnímu řešení je nejen příjemným, ale také vysoce praktickým doplňkem předsíní a vstupních hal obytných i veřejných budov.Je určena pro dvoutrubkové otopné soustavy s nuceným oběhem teplonosné látky, i zde jsou otopné profily orientovány svisle a součástí otopné plochy je zrcadlo, které je nalepeno na podložce z pozinkovaného plechu. Připojení na otopnou soustavu je boční shora dolů s konstantní připojovací roztečí 1750 mm (příklad označení K10R). Je vybaveno 4 bočními vývody s vnitřním závitem G ½, odvzdušňovacím ventilem a zaslepovací zátkou se závitem G ½. Těleso se dodává v typu 10 s bočními kryty.

Otopné stěny KORATHERM na trhu najdete v mnoha barevných variantách, díky této rozsáhlé nabídce se právě ony mohou stát účelným i estetickým vybavením všech interiérů.

Připraveno ve spolupráci s Korado, a.s.

Publikováno: 11. 11. 2012, Autor: Elena a Korado (text), Korado (foto), Profil autora: Redakce