reklama

Optimální ochrana pozemku

Chcete zabránit vstupu na váš pozemek nevítaným návštěvníkům? Potřebujete ochránit bezpečnost dětí na dětských hřištích? Předcházet projevům vandalství a brutality na sportovních stadionech? V takových případech je dobrou volbou panelové oplocení ze svařovaných drátů systému PILOFOR LIGHT.

Optimální ochrana pozemku

Panelové oplocení z pevných svařovaných drátů můžete použít nejen pro dětská hřiště, ale také například pro ploty okolo veřejných budov, továren, dílen, škol, parků. Zkrátka je vhodné pro všechny případy ohrazení větších ploch. Neznamená to však, že by plot ze systému PILOFOR LIGHT nemohli použít třeba zahrádkáři či majitelé menších soukromých pozemků. Tento typ oplocení bude slušet a svoji funkci spolehlivě plnit i v těchto případech.

Předcházejte ztrátám

O důležitosti dokonalého zajištění objektů svědčí každodenní informace z médií o krádežích, vloupání, žhářství, a tím způsobených mnohamilionových ztrátách a škodách na majetku. Bohužel dochází i ke ztrátám na životech. Ve srovnání s tím jsou náklady na pořízení bezpečného oplocení skutečně nepatrné a přitom by mohly všem zmíněným ztrátám zabránit. Velkou předností panelového oplocení ze svařovaných drátů je rychlá instalace, vysoká pevnost, extrémně dlouhá životnost a kompletnost systému.

Předcházejte ztrátám
Předcházejte ztrátám

Plot nízký i vysoký

Ploty systému PILOFOR LIGHT se dodávají ve dvou variantách povrchových úprav. Základem systému je vždy pozinkovaný ocelový drát, který může být dále opatřený vrstvou plastu v libovolném odstínu zelené barvy RAL 6005. Jak už z názvu vyplývá, panelové oplocení se skládá z jednotlivých panelů. Průměr drátu, z kterého je panel svařen, činí 4,2 mm a velikosti oka panelu jsou 200 x 62,5 mm. Panely mají vždy stejnou šířku 2500 mm, ale jejich výšku si můžete vybrat podle vašich představ a potřeb od 630 mm až po 2430 mm. Z jedné strany je panel zakončen natupo vodorovným drátem a z druhé strany vertikálními ostny o délce 30 mm. Má to tu výhodu, že si můžete aplikaci panelu podle potřeby libovolně volit, buď s ostnem nahoře, nebo dole.

Kompletní pevný systém

PILOFOR LIGHT je kompletní systém. Přitom se jedná o velmi variabilní oplocení. Různým výškám panelů odpovídají i různě vysoké sloupky. Rovněž sloupky jsou v několika provedeních a ke každému typu vždy se specifickým systémem upevnění panelů, s přizpůsobeným příslušenstvím a širokou škálou křídlových a posuvných bran.

Panelové oplocení zaručuje velmi vysoký stupeň pevnosti. Je dán silným průměrem tuhého svařovaného drátu ve tvaru obdélníkového oka a horizontálními prolisy. Rozdělení a tvar oka panelů, spolu s prolisy zabezpečují tuhost v ohybu ve všech směrech. Také životnost systému PILOFOR LIGHT je díky technologii povrchové ochrany extrémně vysoká s garancí deseti let.

Kompletní pevný systém
Kompletní pevný systém

Jak na instalaci plotu?

Základem pro montáž plotů jsou dva druhy systémů. První systém s kulatými sloupky upevňuje panely pomocí dvoudílných objímek (středových a koncových), které se k sobě připojí šrouby. Kulaté sloupky jsou levnější než čtvercové, ale systém se čtvercovými sloupky zase zajišťuje větší přesnost montáže. Systém s kulatými sloupky o průměru 48 mm s plastovými příchytkami můžete stavět velmi flexibilně, protože nemá žádné omezení.

Jak na instalaci plotu?
Jak na instalaci plotu?
Jak na instalaci plotu?
Jak na instalaci plotu?

Druhý systém je se čtvercovými sloupky a plastovými příchytkami. Svařované čtvercové sloupky mají závitové vložky pro upevnění panelů pomocí příchytek a jsou uzavřeny plastovou krytkou. Panely se spojují na sloupcích, jejichž osová rozteč je 2530 mm. Panely se uchytí a upevní na přední straně sloupků příchytkami a bezpečnostními šrouby. Podrobný návod montáže obou systémů a vše potřebné pro navržení, nákup a realizaci oplocení, vám dodá společnost Pilecký. Nabízené systémy oplocení může společnost dodat i s montáží na klíč.

Podhrabové desky

Potřebujete nahradit klasickou podezdívku pod oplocení jednodušším a levnějším způsobem? Ideálním řešením jsou podhrabové desky. Jedná se o armovaný betonový panel v plastových držácích mezi sloupky oplocení. Podhrabové desky jsou vhodné pod klasické pletivo i průmyslové oplocení, jsou uchyceny na kulatý či hranatý sloupek pomocí stabilizačních držáků, které se připevňují ke sloupku nejlépe TEX šrouby.

Více informací a sortiment výrobků najdete na www.pilecky.cz.

Publikováno: 16. 11. 2012, Autor: Pilecký, s.r.o (text a foto), Profil autora: Redakce