reklama

Až pět Hrnečku vař! na jedné ploše

Jenže v tomhle případě je to jinak než v pohádce, kde vařil hrnec postavený třeba na kámen. Tady postavíte klidně pět hrnců doslova kamkoliv na rovnou plochu moderní „plotny“ a v každém z nich můžete souběžně vařit na jinou teplotu i čas. Pohádka? Ne. Ale nová indukční varná deska pro náročné od společnosti Fagor.

Až pět Hrnečku vař! na jedné ploše

Výhody indukce

Nositelem řady modernizačních postupů nejen ve vaření je společnost Fagor, jejíž spotřebiče se v našich domácnostech usadily velmi spolehlivě. Prostřednictvím Fagoru k nám teď přichází novinka pro extra náročné – bezmála pohádková varná deska Totalium. Je určena pro indukční vaření. V magnetickému poli vznikajícím mezi deskou a nádobou na vaření je účinnost desek takřka devadesátiprocentní a vzhledem k naprosté minimalizaci energetických ztrát deska vaří rychle.

Výhody indukce
Výhody indukce
Výhody indukce
Výhody indukce

Bezpečnost na prvním místě

Od indukční varné desky nic nechytne - pracuje jen, pokud má kontakt s varnou nádobou. Povrch desky se nikdy nerozpálí jako u klasické sklokeramické desky, takže riziko popálení o desku je opravdu minimální. Jakmile navíc hrnky odstavíte, deska bude ještě chvíli signalizovat na svém povrchu místo se zbytkovým teplem.

Buďte pětkrát šéfkuchařem

Aby toho nebylo málo, na varnou desku, kam vás jen napadne, můžete postavit ne tři další, ale čtyři hrnce či varné misky. Označíte pořadí všech pěti hrnců a každému namačkáte program, tedy jak dlouho a na jakou teplotu má pokrm připravit. Ostatní už zařídí Totalium od Fagoru, vy jen mícháte a ochutnáváte podle potřeby – tak vypadá současná totální kuchyňská pohádka.

Buďte pětkrát šéfkuchařem
Buďte pětkrát šéfkuchařem
Buďte pětkrát šéfkuchařem
Buďte pětkrát šéfkuchařem

Technická data tohoto zázraku

Bezzónová indukční deska Totalium IF-9000S nabízí ovládání prostřednictvím názorného LCD displeje a neuvěřitelných 2 600 cm² varné plochy. Můžete volit ze tří pracovních režimů:

 • TOTAL – tedy jednu velkou varnou zónu po celé ploše desky
 • DOMINO - plochu rozdělena do tří varných zón s rozdílnými výkony
 • MASTER – kdy na plochu můžeme umístit až pět nádob s rozdílnými výkony a s možností jejich přesunu po ploše při zachování nastaveného výkonu a času
  • Senzorové ovládání
  • Volba jazyka včetně češtiny
  • Regulace stupně výkonu senzorem SLIDER nové generace
  • Ukazatel zbytkového tepla na displeji s lokalizací zahřátého místa

  Chytrost prý nejsou žádné čáry, ale tohle hlava skoro nebere: když při vaření chcete hrnce z nějakého důvodu uspořádat jinak, společně s nádobou se automaticky přesune její nastavení úrovně výkonu a času…

  Tak trochu jako ze sci-fi

  Varná deska se zkosenými okraji v elegantní černé barvě odpovídá nejnáročněji vybaveným kuchyním, v nichž netrávíte čas zbytečnostmi, ale vaření se tady můžete věnovat skutečně jako koníčku. Těm, jimž stačí v rendlíku umíchaná vajíčka, budou cenu Totalia považovat za přehnanou, ale fanoušci vaření budoucnosti dovedou vynaložit peníze účelně. Více na www.fagorcz.cz.

  Publikováno: 18. 11. 2012, Autor: Jiří Jan (text), Fagor (foto), Profil autora: Redakce