reklama

To pravé sušení pro každou domácnost

V tomto období neustále přibývá zmáčené a ze sněhových plískanic zašpiněné prádlo, které však není po vyprání snadné usušit. Balkony ani zahrady nepřipadají v úvahu a doma se tak neustále vyhýbáme přeplněnému rozkládacímu sušáku. Proto se často právě v tomto období rozhodneme pro pořízení sušičky, která ušetří místo, čas i energii. Jak se však zorientovat v pestré nabídce a podle čeho si vybrat spotřebič, který vám bude nejlépe vyhovovat?

To pravé sušení pro každou domácnost

Zvažte, zda si chcete pořídít kombinovanou pračku se sušičkou nebo zda si k pračce pořídíte samostatně stojící sušičku. Kombinované pračky bývají využívány v menších koupelnách, počítejte ale s tím, že v nich budete muset vyprané prádlo rozložit na menší dávky. Chcete-li tedy ušetřit prostor v koupelně a přitom usušit vyprané prádlo najednou, nabízí se vhodnější řešení. Pořiďte si sušičku s větší kapacitou (obvykle 6 až 7 kg, ale i 9 kg prádla), kterou můžete umístit na pračku. Poslouží vám k tomu výsuvný „mezikus“, který nabízejí někteří výrobci. Díky jeho použití navíc získáte praktický odkládací prostor.

Sušička Bauknecht: to pravé sušení pro každou domácnost
Sušička Bauknecht: to pravé sušení pro každou domácnost

V souvislosti se sušičkami se obecně mluvilo o dvou typech – odvětrávacích a kondenzačních. Naprostá většina samostatně stojících sušiček ale v dnešní době patří k modelům kondenzačním. Zatímco u odvětrávacích je nutné páru ze sušičky odvézt pomocí komínu ven z místnosti, kondenzační sušička páru na konci cyklu ochlazením opět vysráží na vodu, která je pak zachycena do nádoby nebo přímo pumpována do odpadu. Je na vás, zda si sušičku připojíte na odpad nebo po každém sušení vodu jednoduše vylijete.

Věnujte pozornost energetické náročnosti. Sušičky se již běžně řadí mezi energeticky úsporné spotřebiče. Obvyklá spotřeba energie se pohybuje okolo 4kWh. Lze ji však ještě snížit. Například tím, že si pořídíte sušičku s tepelným čerpadlem, třeba model TRKA – HP 7781, jehož spotřeba je 1,37 kWh (při referenčním programu).

Sušička Bauknecht: to pravé sušení pro každou domácnost
Sušička Bauknecht: to pravé sušení pro každou domácnost

Sušička Bauknecht TRKA-HP 7781

Sušička s tepelným čerpadlem nabízí technologii Green Intelligence, která šetří čas a energii díky neustálé kontrole vlhkosti prádla, kterému přizpůsobuje celý proces sušení. Buben s kapacitou 121 litrů vysuší až 7 kg prádla a sušička nabízí 14 programů včetně funkce proti mačkání. Spotřeba energie při referenčním programu je 1,37 kWh.

Vybírejte si sušičku na míru. Každý má jiné potřeby a odpovídá tomu i široká nabídka sušiček, které se liší nejen kapacitou, ale i funkcemi, které jsou přizpůsobené jak velkým rodinám, tak i přibývajícím singles domácnostem. Sušičky díky vyspělým senzorovým technologiím zajistí usušení prádla do optimální vlhkosti a nepřesuší ho. Bude tedy jemné, měkké a bude se vám lépe žehlit. Sušičku používáte i proto, aby vám ušetřila čas.

Pračka i sušička jsou výraznou součástí interiéru vašeho domova. Vybírejte proto i s ohledem na jejich vzhled. Sada pračky a sušičky, které k sobě patří, se může stát atraktivním a užitečným prvkem vaší koupelny.

Bauknecht Hausgeräte GmbH

Firma Bauknecht vznikla v roce 1919. Od roku 1991 je Bauknecht Hausgeräte GmbH se sídlem ve Stuttgartu plně vlastněnou dceřinou společností koncernu US Whirlpool Group. Firma Bauknecht, která má přibližně 1500 pracovníků, dosáhla v roce 2009 obratu převyšujícího 559 mil. EUR. Společnost vyvíjí, vyrábí a distribuuje domácí spotřebiče na vaření, pečení, mytí nádobí, praní a sušení oblečení, chlazení a mražení potravin. Více informací je k dispozici na internetové adrese www.bauknecht.cz.

Publikováno: 15. 2. 2013, Autor: Whirlpool (text a foto), Profil autora: Redakce