reklama

Výběr matrace

Fyzické i psychické síly člověka se regenerují a tělo čerpá energii pro další den spánkem, jehož kvalita závisí především na vhodně vybrané matraci. Jak se ale v té velké nabídce vyznat? Jakému materiálu dát přednost? Pružiny nebo paměťová pěna? Molitan nebo kaučuk? Je to velmi individuální a každý druh matrace má svá pro a proti.

Výběr matrace
Výběr matrace
Výběr matrace
Výběr matrace
Výběr matrace

Z pružinových matrací jsou kvalitnější ty tzv. taštičkové (každá pružina je v látkovém pouzdru). Povrch mají tyto matrace zpevněný vrstvami kokosového vlákna, ovčího rouna, latexu, polyuretanu apod. Matrace z polyuretanové pěny bývají tvořeny jako sendvič se zpevněným středem. Matrace ze studené pěny vynikají svou výbornou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností. Latexové matrace jsou pružné a nehrozí z nich proleženiny.

Výběr matrace
Výběr matrace
Výběr matrace
Výběr matrace

K parametrům, podle kterých matraci vybíráte, patří její tuhost - výrobci uvádějí až čtyři stupně tvrdosti, přičemž 1 je velmi měkká a 4 extrémně tvrdá. Výběr je individuální, ale obecně je dvojka používanější muži a trojka ženami. Při nákupu ale musíte v první řadě zohlednit svou hmotnost, protože matrace jsou vyráběny pro různé váhové rozpětí. Hygienu matrací zajistí snímatelné prací potahy a podložky.

Publikováno: 15. 3. 2013, Autor: JARA (text), Pavel Zeman (foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.