reklama

Jaro a Fagor přinášejí do kuchyně barvy a radost

V dnešní době je většina hospodyněk velice vytížená, takže uvítají každou minutu, kterou si mohou ušetřit. A pokud můžeme ušetřit čas strávený v kuchyni, vítáme každého pomocníka s otevřenou náručí. Tlakový hrnec najdeme prakticky v každé kuchyni. Proč? Protože šetří čas. Šetří mnoho času. Vaření s "papiňákem" je opravdu bleskové, je to tedy neocenitelný pomocník. A pokud navíc ještě dobře vypadá, není co řešit. Fagor přichází na trh se zajímavou novinkou.

Jaro a Fagor přinášejí do kuchyně barvy a radost

Pan Papin vyrobil první tlakový hrnec již v roce 1679. Starší generace jej zná pod názvem Papinův hrnec (nebo též Papiňák). Mladší generace si osvojila název Tlakový hrnec a s ním související zkratku "tlakáč". Podstatou vaření v tomto hrnci je vaření v tlakově uzavřené nádobě. Důležitou a nezbytnou součástí je pojistný ventil, který propouští přebytečnou páru a zabraňuje nebezpečnému zvýšení tlaku v nádobě, které by mohlo vést až k roztržení hrnce a výbuchu.

Tlakové hrnce Fagor
Tlakové hrnce Fagor

Ovšem výbuchu se dnes již bát nemusíme. Tyto názory pocházejí z dob, kdy se vařilo ve starých hliníkových nádobách, a ventily se ucpávaly. Pokud myslíme na naši bezpečnost, nepůjdeme si takovou "časovanou bombu" přeci koupit na tržiště, kde sice ušetříme několik desítek až stovek korun, ale bereme na sebe riziko, že vaření nemusí skončit úspěchem. Rozhodně se porozhlédneme po značkovém zboží od renomovaného výrobce.

Tlakové hrnce Fagor
Tlakové hrnce Fagor

Fagor je největším světovým výrobcem tlakových hrnců, jeho zkušenosti s výrobou se zakládají na mnohaletém výzkumu i testování. Nyní uvádí na český trh zajímavou novinku. Na principu hrnce se toho asi již moc zdokonalit nedá, ale co se týče designu, je zde prostor neomezený. Tlakové hrnce Fagor ARIN se představují nově svým barevným jarním provedením. Tyto barvy respektují poslední módní trendy návratu barev do moderních kuchyní.

Tlakové hrnce Fagor
Tlakové hrnce Fagor
Tlakové hrnce Fagor
Tlakové hrnce Fagor

Fagor ARIN

Tlakové hrnce Fagor ARIN s kapacitou 6 litrů jsou vhodné na všechny druhy ohřevu včetně indukce. To uvítá ten, kdo dbá na ekonomičnost provozu v kuchyni. Ale ani ostatní, kteří zůstávají u tradičního způsobu přípravy pokrmů na plynové či elektrické plotně, nemusí smutnit. Tlakové hrnce skutečně usnadňují vaření a přispívají k výrazným finančním úsporám díky značnému zkrácení doby vaření. Vybírat můžete z barvy červené, zelené i fialové.

Fagor ARIN
Fagor ARIN
Fagor ARIN
Fagor ARIN

Více o spotřebičích značky Fagor se dozvíte na www.fagorcz.com.

Publikováno: 19. 3. 2013, Autor: Pavla (text), Fagor (text a foto), Profil autora: Redakce