reklama

Lindab Click – moderní krytina pro každou střechu za jarní cenu

Lindab Click je unikátní krytina, velmi podobná tradiční falcované střešní krytině, vyznačuje se ale výrazně jednodušší montáží. Díky svým vlastnostem a vzhledu je vhodná pro všechny druhy klasicky i moderně architektonicky pojatých staveb, pro rodinné domy i komerční objekty. Krytina Click je založena na moderním způsobu spojování plechu na zacvakávací drážku. Krytina je vy robena z ocelového pozinkovaného plechu s barevnou povrchovou úpravou a patří mezi lehké krytiny s hmotností cca 4,5kg/m2. Lindab Click představuje funkční a estetické řešení s dlouhou životností. K dostání je ve třech různých povrchových úpravách, Classic, Premium a Elite, v lesklém nebo matném provedení, celkem ve 12 barevných odstínech. V jarních měsících lze Lindab Click v povrchové úpravě Premium pořídit za zvýhodněnou cenu 329Kč/m2 bez DPH .

Lindab Click – moderní krytina pro každou střechu za jarní cenu

Ideál pro střechy rodinných domů

Bezúdržbová krytina Lindab Click je vhodná zejména pro rodinné domy, ať už moderní novostavby, nebo rekonstruované starší objekty. Svým vzhledem se přizpůsobí oběma typům domů a svou nízkou váhou ulehčí krovům při rekonstrukcích. Šířkou ani délkou není krytina limitována rozměrem střešní plochy. Krytina je vyráběna v pásech o pevné šířce 500mm a délce, podle aktuální střechy až do 8000mm. Na delších střechách se lamely krytiny bezpečně napojují. Jak název krytiny napovídá, hlavní výhoda spočívá v podélné zaklapávací drážce, kterou se lamely vzájemně spojují - zaklikávají. Jednotlivé lamely jsou k sobě pevně zaklapnuty díky chytře tvarovanému zámku. Otvory pro vruty, které připevňují krytinu k podkladu jsou ukryty v drážce a jsou tím pádem chráněny před povětrnostními vlivy a nejsou viditelné, takže neruší hladký vzhled krytiny. Díky použité technologii duté drážky nehrozí vzlínání vlhkosti pod krytinu a můžeme si dovolit krytinu položit na sklon střechy 14⁰ a více. U jednoduchých pultových, nebo sedlových střech je možné minimální sklon rozšířit až na 7⁰. Již v základu má krytina vysokou těsnost proti vnější vodě a ani u nízkých sklonů není třeba instalovat dodatečné pojistné vrstvy střešního pláště, nad rámec běžné difuzně otevřené membrány.

Ideál pro střechy rodinných domů
Ideál pro střechy rodinných domů

Tradice a moderna v jednom

Lamely Click jsou vyrobeny z tradičního materiálu Lindab, tedy předlakovaného ocelového plechu s různým typem povrchové úpravy a širokou škálou barev. Ocel jako základní materiál je, kromě jiného, výhodná svou pružností, která hraje při zaklapnutí drážky hlavní roli. Po zaklapnutí drážky a přikotvení lamely na opačné straně, není prakticky možné spoj znovu rozdělit. Krytina se může klást jak na latě, tak na plnoplošné bednění. Z pohledu montáže je nespornou výhodou stavebnicové pojetí, které prakticky vylučuje poškození povrchové úpravy při montáži krytiny i doplňků. Velký důraz je kladen na dilataci krytiny i příslušenství. Veškeré spoje jsou plně dilatační a přitom těsné proti zavlínání vody.

Kvalita na dosah

Z pohledu majitele domu je významná bezúdržbovost krytiny, 3 typy povrchových úprav – Classic, Premium a Elite a široká škála barev, v níž se krytina nabízí, a díky které může střechu dobře sladit s fasádou a ostatními prvky domu. Na krytinu Lindab Click v povrchové úpravě Elite je poskytována záruka 30let, povrchová úprava Premium nabízí záruku 20 let a Classic 15let.

Nyní, v jarních měsících je krytina Lindab Click v povrchové úpravě Premium k dostání za akční cenu 329Kč/m2 bez DPH.

Více informací naleznete na www.lindabstrechy.cz.

Publikováno: 24. 3. 2013, Autor: Lindab s.r.o. (tisková zpráva)