reklama

Veselí zajíčci Ušáčci

Asi před rokem jsme s dětmi sledovali na poli dva veselé zajíce. Honili se, předháněli a vyskakovali do výšky s obdivuhodnou energií. Byla to úžasná podívaná. Není divu, že jsme si zajíce či králíky tak oblíbili. Zejména děti tahle zvířátka milují. Od malička se mazlí s králíčkem Plyšáčkem či zajíčkem Ušáčkem, večer s nimi usínají, čtou o nich pohádky, kreslí je jako své hrdiny. Zajíčci jsou prostě fajn. Proto i my jsme s našimi dětmi vytvořili veselé Ušáčky, které můžete používat na bonbónky, na tužky, na kancelářské sponky nebo je děti mohou mít na stole jen tak a hrát si s nimi.

Veselí zajíčci Ušáčci

Proto i my jsme s našimi dětmi vytvořili veselé Ušáčky, které můžete používat na bonbónky, na tužky, na kancelářské sponky nebo je děti mohou mít na stole jen tak a hrát si s nimi. Můžete si to zkusit také. Nejdříve si připravte jednotlivé věci.

Potřebujeme:

  • barevné papíry, klidně mohou být pruhované, puntíkované nebo kostičkované, jako ty naše, obyčejný papír na vousky, šablonu
  • tužku
  • nůžky
  • lepicí tyčinku Pritt
  • očička – nemusíte mít ani tak hezká jako my, když žádné mít nebudete, tak je nakreslíte a vystřihnete z jiného papíru

Předloha ke stažení

Potřebujeme:
Potřebujeme:

Pusťme se do toho

Nejdřív jsme si připravili šablonu. Vystřihli jsme jí z tvrdšího papíru a obkreslili na barevné papíry. Můžete použít naši šablonu, nebo si klidně vytvořte vlastní. Konturu vystřihněte a nakreslete očička a čumáček. Naše děti jsou šikovné a s nůžkami si poradí, proto jsem jim ušáčky nechala vystřihnout. Když se ale bude jednat o menší děti, pomozte jim. Vystřižené barevné papíry naohýbejte např. přes roh stolu, nebo přes pravítko a složte. Naše děti milují lepení.

Pusťme se do toho
Pusťme se do toho
Pusťme se do toho
Pusťme se do toho

Proto to teď klidně nechte na nich. Stačí jim koupit pořádné lepidlo. Vyzkoušeli jsme jich už spoustu od levných až po ty dražší a nakonec jsme zůstali u Prittu. Je sice dražší, ale nevyhodím ho po prvním lepení. Když dohlédnu na to, aby po lepení děti pořádně uzavřely čepičku, vydrží nám lepidlo dlouho. Navíc od něj nejsou děti upatlané až za ušima a nedrolí se. Některá levná lepidla, když je otevřete, vypustí jakousi vodu a následně, když s nimi lepíte, zanechávají zbytky na papíře. Tohle se mi s Prittem nikdy nestalo. Navíc lepidlo neuvěřitelně drží, žádné rozlepování.

Pusťme se do toho
Pusťme se do toho

Tak, a zajíčci jsou hotoví. Naše děti to moc bavilo, zkuste to také. Nyní je používají na pastelky, na voskovky, tužky a drobné věci, které dřív měly volně na stole.

Více informací a nápadů k lepení s dětmi naleznete na www.pritt.cz.

Publikováno: 30. 3. 2013, Autor: Henkel (text a foto) , Profil autora: Redakce