reklama

Výměna starých radiátorů za KORADO RADIK KLASIK-R

V současnosti nejčastěji používanému zaklínadlu, totiž „optimální poměr nákladů a úspor“, beze zbytku vyhovuje výměna starých radiátorů za nové od společnosti Korado - Radik Klasik R 1. Je rychlá, snadná a přináší dobře patrný efekt v topení, úspoře místa a moderním vzhledu.

Výměna starých radiátorů za KORADO RADIK KLASIK-R

Analýzy dokazují, že prvním krokem k energetickému vylepšení budovy je právě modernizace topného zařízení a k tomu náležejících komponentů – v rodinném domku i v paneláku.

Žádné drastické stavební práce

Výměna starých radiátorů za nové deskové je překvapivě jednoduchá a ani moc nestojí. Většina lidí má z podobných prací hrůzu, protože z vlastní zkušenosti nebo z doslechu vědí o dlouhém trvání, všudypřítomném prachu, nepořádku, průvodech cizích lidí po bytě a dalších libůstkách, které někdy v míře větší než nezbytné provázejí třeba výměny oken a nebo zateplovací práce na fasádách. Nic z toho nás naštěstí při výměně těles ústředního topení nečeká, přičemž efekt v racionálním využití tepla, čili také jeho úspoře, je překvapivý.

Montáž bez problémů

Montáž bez problémů 
Montáž bez problémů 
Montáž bez problémů 
Montáž bez problémů 

Výrobce tady šel budoucímu uživateli naproti a vymyslel a navrhl nové speciální deskové radiátory pro rekonstrukce tak, aby jejich instalace byla možná na stávající rozvody. Proto jde práce velmi snadno: prvním krokem je sundání původního článkového radiátoru a odříznutí těch strašných háků, na nichž byl upevněn. Pak připravíme uchycení nového radiátoru a do třetice nový radiátor zavěsíme.

Montáž bez problémů 
Montáž bez problémů 
Montáž bez problémů 
Montáž bez problémů 

Pokud nám jde o maximální využití bytového prostoru, požádáme realizační firmu, aby odstranila staré rozvody visící ve vzduchu. Ty nové pak umístí těsně nad podlahou, takže je snadno ukryje designová ochranná lišta. Stěna s topením po opravě opravdu dobře vypadá – doba jednotných bílých nebo krémových žeber je totiž pryč a moderní desková tělesa můžeme mít v mnoha barvách a tvarech, jaká se nám hodí nebo líbí.

Sám sobě projektantem

Pro rychlou náhradu starších článkových radiátorů s běžnou připojovací roztečí 500 milimetrů vznikl deskový radiátor KORADO RADIK KLASIK-R. Na webových stránkách jeho výrobce, společnosti Korado, si lze vybrat: stačí vědět, zda ten, kterého se chcete zbavit, je ocelový nebo litinový, změřit výšku a ověřit připojovací rozteč. Zjistěte ještě hloubku radiátoru a spočítejte jeho žebra. Pak už jen stačí najít v tabulce novou vhodnou náhradu.

Více na www.korado.cz.

Publikováno: 6. 4. 2013, Autor: Jiří Jan a Korado, a.s. (text), Korado, a.s. (foto)