Moderní radiátory spoří energii

Střední a starší generace si pod slovem radiátor vybaví těleso unifikovaného vzhledu a neurčité barvy, obklopené trubkami a stoupačkami, které vedly kolem oken a jež mnoho hospodyněk umně zakrývalo pod závěsy. V dnešní době ale vzhled a způsob umístění nových radiátorů této představě dávno neodpovídají.

Moderní radiátory spoří energii

Naopak, při pohledu na nabídku nových, moderních radiátorů můžeme říci, že ponechávají velkou volnost pro estetické i dispoziční utváření místností. Se vžitými mylnými názory zákazníků dnes bojuje i náš největší výrobce radiátorů, společnost KORADO z České Třebové.

Hlavním úkolem radiátoru je v první řadě zajistit tepelnou pohodu prostředí, ale pro lidi s vkusem není problém položit důraz na individuální stylová topná tělesa, která jsou nabízena v mnoha barvách a tvarech.

Moderní úsporné radiátory KORADO
Moderní úsporné radiátory KORADO
Moderní úsporné radiátory KORADO
Moderní úsporné radiátory KORADO

Po výměně starého typu tělesa za nové deskové stěna doslova prokoukne. Zlepší se také jeho údržba, plochu postačí jednoduše setřít.

Zde nejsou při utváření vnitřní architektury kladeny žádné meze individuální svobodě. Na základě mnohotvárnosti rozměrů a konstrukčních typů nabízí moderní radiátory KORADO maximálně možnou flexibilitu při řešení podoby jakéhokoliv interiéru. Nesrovnatelně širší sortiment deskových radiátorů Korado umožňuje vybrat si otopné těleso přesně takové, jaké je právě potřeba, ať už z hlediska jeho tepelného výkonu, délky, výšky nebo hloubky.

Moderní úsporné radiátory KORADO
Moderní úsporné radiátory KORADO

Moderní radiátory této značky můžete využít také jako dekorační prvek s dodatečným využitím jak v soukromé, tak v podnikatelské oblasti: např. v koupelně jako ohřívač a sušák ručníků, jako atraktivní prostorový dělicí prvek nebo při umístění v chodbě také jako věšák s integrovaným zrcadlem.

Moderní úsporné radiátory KORADO
Moderní úsporné radiátory KORADO
Moderní úsporné radiátory KORADO
Moderní úsporné radiátory KORADO

Kromě radosti z kousku krásy kolem sebe však klienti potěší také racionální část svého já. Ve srovnání s článkovými radiátory jsou nové deskové radiátory KORADO v průměru 2,7× lehčí, 3× menší vodní objem podporuje jejich rychlou, dynamickou reakci na regulační zásahy v otopné soustavě.

Navíc mají univerzální použití – lze je použít v otopných soustavách s libovolným zdrojem tepla, včetně nízkoteplotních (kondenzační kotle, tepelná čerpadla). Deskové radiátory mají výrazný podíl sálavé složky tepla, známé například z kachlových kamen, což je žádaným přínosem pro efektivní zajištění tepelné pohody. Proti korozi je vnější ocelový povrch deskového radiátoru dokonale chráněn základním KTL lakem, finální vrstva je nanášena ve výrobním závodě v barevném odstínu podle požadavků zákazníka. Samozřejmostí je vysoká jakost a nadstandardní záruční doba deset let.

Ostře sledované úspory energie

Ostře sledované úspory energie
Ostře sledované úspory energie

Úsporná opatření chrání přírodu také snižováním emisí.

Dnes se v souvislosti s úsporou energie mluví o zateplování fasád či o výměně oken, ale co dělat v případě, že máte slušně zateplený dům nebo byt, okna vašeho bydlení také odpovídají požadavkům a účet za vytápění je pořád dost vysoký? Při hledání možností je potřeba „přejít“ z exteriéru do interiéru.

A tam je dnes prokazatelně velmi efektivní cestou úspory nákladů výměna starých radiátorů za nové. Moderní radiátory totiž představují vysoce výkonný a bezproblémový vytápěcí systém, a jak jsme zmínili výše, je možné je kombinovat se všemi moderními topenářskými technologiemi a obnovitelnými zdroji energie

.

EHI doporučuje

Takový je i názor Asociace evropského topenářského průmyslu EHI, reprezentanta předních evropských výrobců v oblasti vytápění a čtrnácti národních průmyslových asociací z členských zemí EU, Lichtenštejnska a Švýcarska. V čem tedy tkví podstata tohoto tvrzení?

EHI doporučuje
EHI doporučuje

Chcete-li pomocí nových technologií získat optimální energetickou efektivitu tepelných zdrojů, je nutné používat nízké systémové teploty (50/30 ºC) a nízké objemy vody v otopné soustavě, abyste mohli rychle regulovat její parametry. To samozřejmě staré radiátory neumožňují. Nová moderní otopná tělesa ano.

Směrem k úsporným opatřením a zároveň tepelné pohodě komfortních radiátorů se vydala i společnost KORADO. Při velmi nízkých investicích do nových radiátorů se razantně zkracuje doba návratnosti investovaných finančních prostředků, zvyšuje se účinnost a pohodlí tepelných soustav s radiátory. A pokud přidáme poslední trumf, tedy velmi jednoduchou a rychlou výměnou starých radiátorů za nové – dostává tvrzení Asociace evropského topenářského průmyslu jasné obrysy.

Na stránkách www.korado.cz najdete řadu materiálů, grafů a studií, které ukazují, že investovat do výměny radiátorů má smysl.

Autor: Elena a Korado (text), Korado (foto)

Související k tématu