reklama

Jakou krytinu zvolit na střechu pergoly?

Zahradní pergolu v současnosti většina lidí využívá více jako přístřešek pro posezení při grilování a jiné přípravě jídla na zahradě než jako opěru pro popínavé rostliny, i když ty většinou také nechybí. Proto je vhodnější takovou pergolu zastřešit, nejen abyste nezmokli, ale hlavně proto, že voda nesvědčí nábytku a především sedákům a dalšímu čalounění. Jaký materiál na zastřešení pergoly ale použít?

i (Zdroj: Pavel Zeman)
Správná pergola si zaslouží zastřešení (Zdroj: Pavel Zeman)

Na zastřešení pergol je velmi vhodný polykarbonát, což je dutinková deska, která má elegantní design, propouští dobře světlo a přitom je neprůhledná, má velmi nízkou hmotnost, je houževnatá, pevná a stabilní. Také solidně odolává nepříznivým vlivům počasí v kterémkoliv ročním období, snadno se řeže i vrtá.

S polykarbonátem se pracuje jednoduše
S polykarbonátem se pracuje jednoduše (Zdroj: Pavel Zeman)
Instalace je rychlá a snadná
Instalace je rychlá a snadná (Zdroj: Pavel Zeman)

Dalším vhodným materiálem na zastřešení pergol jsou PVC trapézové desky. Jsou velmi pružné, odolají i poměrně vysoké vrstvě sněhu, mají relativně dlouhou životnost a ochranný UV filtr, který materiál chrání proti stárnutí a žloutnutí. S trapézovými deskami se dobře pracuje, dokonce je lze ohýbat za studena. Jsou vhodné do všech klimatických oblastí, snesou teploty od -50 °C do +65 °C a odolávají chemickým látkám i krupobití.

Zdroj informací: autor článku

Publikováno: 24. 8. 2022, Autor: JARA (text), Pavel Zeman (foto), Profil autora: Redakce