reklama

Sádrokarton jako ideální materiál? Hodí se pro stěny i strop

Sádrokartonové desky se vyrábějí v různých tloušťkách i provedení. Jsou vhodné jak na vybudování příček k rozčlenění interiéru, tak i na podvěšený strop, do něhož můžete zabudovat i bodové osvětlení. Sádrokarton získává rok od roku na větší popularitě – snadno do této desky zabudujete dveře nebo místo nich vytvoříte oblíbený vstupní oblouk.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Sádrokarton je ideální materiál pro použití v interiéru (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Sádrokartonovým podhledem vyřešíte problémy stropu v panelovém domě, který bývá plný prasklin a nerovností. Sádrokartonový strop tlumí pronikání zvuku od sousedů a elegantně zamaskuje vzduchotechniku či elektroinstalaci. A hlavně rekonstrukce stropu je velmi rychlá a jste schopni ho vybudovat ve dvou lidech.

Sádrokartonový podhled chytře zakryje elektroinstalaci
i (Zdroj: Pavel Kutil Zeman)
Sádrokartonový podhled chytře zakryje elektroinstalaci

Sádrokartonové příčky svou nízkou hmotností nezatěžují konstrukci budovy a splňují všechny akustické i protipožární požadavky. Snadno se s nimi manipuluje, mají dokonale rovnou plochu a lze je podle potřeby ohýbat i tvarovat.

Za pár hodin rozdělíte velkou místnost na dvě malé, nebo tenkým sádrokartonem vytvoříte hladké zdi.

Zdroj informací: JARA

Publikováno: 4. 8. 2022, Autor: JARA (text), Pavel Zeman, Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) (foto), Profil autora: Redakce