reklama

Poradíme vám, jak se připravit na výměnu oken

Na výměnu oken si většina lidí pozve odborníky. Zadat tuto práci odborné firmě je rozumné z mnoha důvodů – i kdybyste byli sebešikovnější, manipulace zejména s velkými okny a navíc ve vyšších patrech je pro laiky velmi nebezpečná, navíc může ohrozit lidi pohybující se na ulici pod okny.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Když se řádně připravíte, bude výměna oken hračkou (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Ale co je hlavní, firma za okna ručí několik let a při laické montáži o záruku přijdete. V každém případě je ale dobré vědět, na co se připravit a na co si dát pozor. Co vás během instalace nových oken čeká? Pro mnoho lidí je nejobtížnější přečkat dny, kdy se v domácnosti pohybují cizí lidé – řemeslníci, kdy je všude spousta nepořádku, prachu a špíny a kdy bez ohledu na počasí nemohou okna zavřít. Ideální je, když můžete alespoň děti poslat k příbuzným a na výměnu byt připravit, aby následný úklid byl co nejjednodušší.

Pokud je rozměr nových oken neodpovídá, je potřeba přizpůsobit stavební otvor
i (Zdroj: Pavel Zeman)
Pokud je rozměr nových oken neodpovídá, je potřeba přizpůsobit stavební otvor

Zajistěte volný přístup k oknům, manipulace s nimi vyžaduje prostor. Srolujte koberce, podlahy zakryjte pevným kartonem, plachtou a podobnými materiály. Nábytek zahalte zakrývací fólií jako při malování, drobnosti ukliďte do zásuvek a skříní. Demontáží starých oken a úpravou stavebního otvoru vznikne spousta prachu, který proniká všude. Firma okna nejen odstraní i s rámem, ale také je odveze. Zkontrolovat můžete, zda nová okna firma přináší zabalená, aby se během manipulace nemohla poškrábat.

Zdroj informací: autor článku

Publikováno: 9. 8. 2022, Autor: JARA (text), Pavel Zeman, Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) (foto), Profil autora: Redakce