reklama

Poradíme vám, jak se připravit na výměnu oken

Na výměnu oken si většina lidí pozve odborníky. Zadat tuto práci odborné firmě je rozumné z mnoha důvodů – i kdybyste byli sebešikovnější, manipulace zejména s velkými okny a navíc ve vyšších patrech je pro laiky velmi nebezpečná, navíc může ohrozit lidi pohybující se na ulici pod okny.

Když se řádně připravíte, bude výměna oken hračkou (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Ale co je hlavní, firma za okna ručí několik let a při laické montáži o záruku přijdete. V každém případě je ale dobré vědět, na co se připravit a na co si dát pozor. Co vás během instalace nových oken čeká? Pro mnoho lidí je nejobtížnější přečkat dny, kdy se v domácnosti pohybují cizí lidé – řemeslníci, kdy je všude spousta nepořádku, prachu a špíny a kdy bez ohledu na počasí nemohou okna zavřít. Ideální je, když můžete alespoň děti poslat k příbuzným a na výměnu byt připravit, aby následný úklid byl co nejjednodušší.

Pokud je rozměr nových oken neodpovídá, je potřeba přizpůsobit stavební otvor
Pokud je rozměr nových oken neodpovídá, je potřeba přizpůsobit stavební otvor (Zdroj: Pavel Zeman)

Zajistěte volný přístup k oknům, manipulace s nimi vyžaduje prostor. Srolujte koberce, podlahy zakryjte pevným kartonem, plachtou a podobnými materiály. Nábytek zahalte zakrývací fólií jako při malování, drobnosti ukliďte do zásuvek a skříní. Demontáží starých oken a úpravou stavebního otvoru vznikne spousta prachu, který proniká všude. Firma okna nejen odstraní i s rámem, ale také je odveze. Zkontrolovat můžete, zda nová okna firma přináší zabalená, aby se během manipulace nemohla poškrábat.

Zdroj informací: autor článku

Publikováno: 9. 8. 2022, Autor: JARA (text), Pavel Zeman, Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) (foto) , Profil autora: Redakce