reklama

Závěsné WC

Závěsná záchodová mísa pomalu vytlačuje tu klasickou, připevněnou k podlaze. Nespornou výhodou závěsného WC je i to, že splachovací nádržka a přívod vody jsou skryty ve zdi. Navíc volný prostor pod mísou umožňuje snadnější úklid a kompaktnost zařízení je hygieničtější než klasický výrobek. Splachování i napouštění nádržky je díky nádržce zabudované ve zdi tišší.

Závěsné WC
Závěsné WC
Závěsné WC
Závěsné WC
Závěsné WC

Další výhodou závěsného záchodu je jeho nastavitelná výška. Lidé vyšší postavy a také ti méně pohybliví ocení upevnění mísy o pár centimetrů výše. Klozet se upevňuje na předstěnový instalační systém, který se skládá z nosné rámové konstrukce, uvnitř níž jsou položeny rozvody pitné vody a trubky pro odpad včetně splachovací nádržky s ventily. To celé je zakryto sádrokartonem.

Závěsné WC
Závěsné WC
Závěsné WC
Závěsné WC

Samotná záchodová mísa se montuje na rámovou konstrukci, která bez problémů unese nejméně 400 kilogramů. Obavy, že klozet není dostatečně stabilní, tedy neobstojí. Přizdívka předstěrového systému má hloubku asi 15 cm a končí ve výšce do 130 cm, čímž vznikne vhodná odkládací plocha.

Publikováno: 17. 6. 2013, Autor: JARA (text), Pavel Zeman (foto) , Profil autora: Redakce