reklama

Univerzální lepidlo slepí vše, co potřebujete

Univerzální sekundové lepidlo slepí téměř cokoliv, proto neztrácejte hlavu. Tu vaši by asi přece jen nepřilepilo, ale s ulomenou hlavičkou keramické ozdoby, která díky vlajícímu rukávu spadla z krbové římsy, si poradí během pár minut.

Univerzální sekundové lepidlo se hodí na všechny malé opravy (Zdroj: PePa)

Přišla k nám sousedka, celá nešťastná, že její oblíbený suvenýr z dovolené spadl z krbové římsy a obyčejné vteřinové lepidlo nějak nedrží. Respektive drželo, dokud malou sošku při utírání prachu neposunula trochu prudším pohybem dál – ulomená hlavička znovu odpadla i s kusem zatvrdlého lepidla. A tak prý jestli nemám něco lepšího, co by drželo doopravdy. Použijeme univerzální sekundové lepidlo.

Na takové lepení se hodí Superceys UP, univerzální sekundové lepidlo, které slepuje velkou škálu materiálů, jako jsou porcelán, plasty, kovy, guma, mramor, dřevo, sklo, kůže, karton, papír i jejich nejrůznější kombinace.

A co znamená to „UP“ v názvu? Jednoduše: tuba je vyrobena tak, aby šla postavit, takže když potřebujete lepidlo při práci rychle odložit a přidržet lepené plochy k sobě, prostě jej postavíte bez toho, abyste si upatlali prsty nebo pracovní podložku.

Tuba má na bocích žlutě vyznačená místa – není to na parádu, to jsou místečka, která uchopíte mezi prsty a stlačujete – lepidlo je dávkováno po kapkách a jakmile povolíte tlak, lepidlo přestane vytékat. Odpadá tedy pracné vytlačování z celé tuby a následné čištění a odstraňování přeteklého lepidla.

Umí si poradit i s rozbitou soškou
Umí si poradit i s rozbitou soškou (Zdroj: PePa)

Na hlavičce keramické sošky zůstal kus starého zatvrdlého lepidla z minulé opravy. Nejprve jej opatrně odloupneme. Obě plochy spoje očistíme a odmastíme (otřít hadříkem se saponátem), necháme uschnout. Na tubu s lepidlem našroubujeme aplikační nástavec a je připraveno k lepení.

Dle návodu naneseme lepidlo na jednu z lepených ploch, přitiskneme hlavičku na správné místo a přidržíme oba konce sošky pevně k sobě. Tubu s lepidlem dobře uzavřeme a aplikační nástavec očistíme (vhodný je Superceys odstraňovač sekundových lepidel).

Opatrně naneste na lepenou plochu
Opatrně naneste na lepenou plochu (Zdroj: PePa)
Pořádně přitiskněte
Pořádně přitiskněte (Zdroj: PePa)

Hlavička je přilepená a soška zase stojí na svém místě. Sotva viditelný spoj na krčku můžeme ještě přemalovat lihovou fixou, aby nebyl vidět.

Zdroj informací: AC MARCA Czech Republic a.s.

Publikováno: 3. 11. 2022, Autor: PePa (text a foto) , Profil autora: Pavel "Kutil" Zeman