Omítkový systém Baumit Klima pro zdravé bydlení

Člověk denně spotřebuje osm až šestnáct tisíc litrů vzduchu. V uzavřených prostorech tráví většina z nás 90 % svého života, a tak má pokojové klima zásadní vliv nejen na naše zdraví, ale i vnitřní pohodu a kvalitu života. Pro zachování zdravotní nezávadnosti bychom měli dbát na kvalitu a funkčnost použitých stavebních materiálů. Faktory, které ovlivňují naše zdraví, jsou například vlhkost v místnostech, teplota a proudění vzduchu, mezi biologické faktory patří plísně, bakterie, viry, alergeny a paraziti, chemickými faktory jsou pak pachy, rozpouštědla a těkavé organické látky Všechny tyto faktory mohou způsobit alergie, astma i závažná onemocnění.

Omítkový systém Baumit Klima pro zdravé bydlení

Příliš vlhko nebo naopak sucho?

Nadměrná vlhkost vzduchu ztěžuje dýchání, u citlivých jedinců vyvolává i pocit dusna. Při relativní vlhkosti nad 80% se zvyšuje riziko napadení plísněmi a daří se roztočům. Příliš suchý vzduch má zase za následek nejen šíření alergenů, prachu a nečistot, ale také vysychající sliznice dýchacích cest. To vše oslabuje obranný mechanismus člověka. Optimální relativní vlhkost vzduchu je 40 až 60%.

Geniální utěsnění, které nabízí příroda aneb Omítkový systém Baumit Klima

Tímto kouzelným prostředkem je vápno. Tato látka poskytuje to nejlepší utěsnění, které příroda sama vyvinula. Narážíme na ně neustále, ať v lasturách či vaječných skořápkách. A člověk sám potřebuje vápno při stavbě kostí.

Na zdi jako součásti omítky přenáší vápno mnoho vynikajících vlastností. Omítka na vápenné bázi vnáší přírodu do domu. Jeho antibakteriální působení bylo známo už v antice. Díky své vysoké hodnotě pH zabraňuje tvorbě plísní.

Vápenné výrobky Baumit jsou minerální a bez škodlivých látek. Vedle hlavní suroviny - vápenného písku - hraje hlavní roli zvláště pojivo – vápenný hydrát. Ve fázi vytvrzení absorbuje vápno 70% volného dioxidu uhličitého a tuhne v přírodní horninu – s pozitivním působením na zdraví a zdravé bydlení.

Tyto vlivy jsou zesíleny strukturovaným povrchem a mikropórovitým složením, které klimaticky aktivní povrch omítky znásobuje.

Rychlá jímavost vodní páry vytváří z produktové řady omítkového systému Baumit Klima ideální klimatické regulátory. Totiž odevzdání této vlhkosti později zpět do ovzduší hraje zásadní roli v trvale vyrovnaném pokojovém klimatu. Vápno dovede regulovat o třetinu vyšší vlhkost než sádrové desky.

Řešení? Produktová řada Baumit Klima!

Baumit vyvinul omítkový systém pod názvem Baumit Klima, tedy řadu výrobků, které na sebe navazují, a jejichž vzájemným působením se účinek zesiluje. Dokonalým doplněním Baumit Klima omítky S je Baumit Klima štuk – minerální, přirozeně bílé stěrkové hmoty. Pro úplně hladké povrchy lze použít Baumit Klima stěrku. I konečný nátěr musí svými vlastnostmi vyhovovat zdravému bydlení. Proto Baumit Klima barva je ideálním finálním nátěrem. Neobsahuje emise, rozpouštědla a uvolňuje při zpracování a vysychání pouze vodu. Celá řada Baumit Klima je opatřena certifikáty Naturplus. Výrobky s touto pečetí vykazují zvlášť vysokou kvalitu s ohledem na zdraví, životní prostředí a funkčnost.

Řešení? Produktová řada Baumit Klima!
Řešení? Produktová řada Baumit Klima!

Omítky řady Baumit Klima navozují pocit pohody domova.

  • Výrazně regulují vlhkost vzduchu.
  • Neobsahují škodlivé látky.
  • Jsou vysoce prodyšné

Více informací o produktové řadě Baumit Klima naleznete na www.baumit.cz.

Autor: Baumit (text a foto)

Související k tématu