Systémový komín dobře slouží po několik generací

Komín je stěžejní složkou funkční a hospodárné otopné soustavy rodinného domu. Stavebníci rodinných domů mohou zvolit systémové řešení s dobrým výkonem a životností na několik generací, nebo riskovat s méně kvalitními, lacinými komínovými systémy výrobců bez patřičných zkušeností a renomé. Vyloženým hazardem je pořízení nesystémového komína. Společnost Schiedel poskytuje kromě bezpečných komínových systémů také perfektní servis.

Systémový komín dobře slouží po několik generací

Pouze systémový komín renomovaného výrobce dokáže garantovat bezpečný odvod spalin od spotřebiče, finanční úsporu a ekologický provoz. Díky kvalitnímu komínu lze získat nezávislost na topné sezóně i jediném typu paliva. Pokud zvolíte univerzální komín, napojíte na něj bez problémů všechny druhy tepelných spotřebičů. Společnost Schiedel nabízí systém Schiedel Absolut s integrovanou tepelnou izolací. Uživatelé, kteří se rozhodnou pro Schiedel Absolut, získají za rozumnou cenu originální systémový komín a navíc dokonalý servis během výstavby i provozu.

Kvalitní komínové systémy do společnost Schiedel
Kvalitní komínové systémy do společnost Schiedel

Systémový dvousložkový komín Schiedel Absolut lze napojit na spotřebiče s vysokou i nízkou teplotou spalin včetně kondenzačních kotlů. Lze jej využít současně pro přívod spalovacího vzduchu, jak k uzavřeným plynovým spotřebičům (typ C – TURBO), tak i ke spotřebičům na tuhá paliva, které nejsou závislé na vzduchu v místnosti. Skládá se ze sendvičové komínové tvárnice a tenkostěnné keramické profilované vložky délky 133 cm.

Kvalitní komínové systémy do společnost Schiedel
Kvalitní komínové systémy do společnost Schiedel

Komín pro nízkoenergetické a pasivní domy

Energeticky úsporné bydlení zažívá opravdový celosvětový boom. Otázku, jak uspořit za topení, ale zároveň ušetřit životní prostředí, si klade stále více stavebníků rodinných domů také u nás. Ti by měli vědět, že i v nízkoenergetických nebo pasivních stavbách se mohou těšit z přítomnosti živého ohně v krbu nebo krbových kamnech – je však nutno zvolit správný typ komínového systému. Schiedel proto koncipoval komín Absolut jako nadstandardně utěsněný komínový systém, který se ideálně hodí do energeticky úsporných rodinných domů a do staveb s řízeným větráním. Tento systémový komín pořídíte u všech kvalitních prodejců stavebnin.

Více informací o komínu Schiedel Absolut, stejně jako o specifikách komínové techniky v nízkoenergetických domech a dřevostavbách, získáte na stránkách www.nakominuzalezi.cz.

Autor: Schiedel, s.r.o. (text a foto)

Související k tématu