reklama

Jak udržovat umělý kámen

Při správné péči bude materiál „UMĚLÝ KÁMEN“ stále vypadat jako nový. Pokud jste dlouho hledali vynikající kvalitu, trvanlivý a odolný materiál, je HI-MASC® správnou volbou. Materiál je velmi tvrdý a mimořádně odolný proti skvrnám a je proto velmi snadné ho udržovat. Naším cílem je poskytnout vám pár jednoduchých tipů a rad o péči o tento produkt, takže si můžete vychutnat jeho výjimečnou kvalitu po mnoho dalších let.

Jak udržovat umělý kámen

Umělý kámen LG HI-MACS® je zcela homogenní materiál. Vzhledem k tomu, že nemá žádné spáry, jej můžete snadno a jednoduše vyčistit vlhkým hadříkem nebo houbičkou a jemným čistícím prostředkem. Můžete také použít domácí čisticí prostředek pro všechny matné povrchy. Je užitečné občas utřít povrch hadrem nebo vlhkou houbičkou a zachovat tak jeho homogenní vzhled.

Jak udržovat umělý kámen
Jak udržovat umělý kámen

Větší znečištění

Větší skvrny, způsobené potravinářským barvivem, čajem nebo ovocnou šťávou lze snadno odstranit pomocí bělícího prostředku (nenechávejte ve styku s pracovní plochu déle než pět minut). Očistěte povrch čističem na domácí povrchy a opláchněte čistou vodou. Můžete také použít čisticí prostředek na matné povrchy. Laky na nehty lze snadno odstranit odlakovačem (bez acetonu).

Kyselé čistící prostředky

Řada čisticích prostředků obsahuje kyseliny, jako například methylchlorid nebo aceton. Vyhněte se použití těchto prostředků na povrchu umělého kamene. Pokud by některý z těchto produktů náhodně přišel do kontaktu s tímto materiálem, opláchněte ihned povrch mýdlovou vodou, aby se zabránilo jakékoli změně barvy.

Kyselé čistící prostředky
Kyselé čistící prostředky

Horké předměty

Horké pánve nebo hrnce přímo z trouby nebo z varné desky by se neměly pokládat na povrch umělého kamene. Umístěte podložku nebo prkénko pod pánev nebo hrnec tak, aby nedošlo k přímému kontaktu s povrchem pracovní desky. Pokud lijete vařící kapalinu do umyvadla nebo dřezu LG HI-MACS®, měli byste zároveň dolévat i studenou vodou.

Cigarety

Pokud se hořící cigareta náhodně dostane do styku s umělým kamenem, může zanechat nikotinovou skvrnu či stopu po sežehnutí. Obojí lze lehce odstranit brusným čističem nebo leštěním krouživými pohyby s pomocí abrazivní houbičky. Pokud by měl lesklý povrch matný vzhled, třením povrchu čistící houbičkou získáte zpět jeho lesklý vzhled.

Cigarety
Cigarety

Ostré předměty

Materiál LG HI-MACS® je zvláště odolný proti každodennímu opotřebení, může se však stát, že špičaté nebo ostré předměty zanechají rýhy nebo škrábance na povrchu kamene. Menší rýhy nebo škrábance můžete opravit sami bez větší námahy, přesto ale doporučujeme využít služby profesionálů pro zvlášť hluboké řezy.

Pokud vás materiál HI-MACS® zaujal, kontaktujte certifikovaného zpracovatele společnost DUOLIT.CZ na stránkách www.duolit.cz.

Publikováno: 29. 8. 2013, Autor: Duolit (tiskový zpráva) , Profil autora: Redakce