reklama

Jednoduchá rekonstrukce střechy

Čas od času doslouží vše, co nás obklopuje, a pak musíme takovou věc vyměnit. Opravy a renovace se týkají i střech. Ono stačí, když nás nečekaně zaskočí silný vichr a deště. Potom vše musíme řešit co nejrychleji, abychom si zabezpečili domov a nedošlo k dalším škodám.

Jednoduchá rekonstrukce střechy

Jímá vás při pomyšlení na rekonstrukci střechy vašeho domu hrůza? Děsíte se složitého shánění spolehlivých řemeslníků, astronomických výdajů a omezení provozu ve vlastním domě? Přitom ale máte strach při každém větším dešti, že se zase objeví nevzhledná skvrna na stropě? Tak zkuste tu nejjednodušší rekonstrukci střechy, jakou si jen dovedete představit.

V současné době se majitelé domu snaží maximálně zužitkovat všechny prostory. Většina podstřešních prostor se využívá k bydlení a ne ke skladování nepotřebných věcí jako za starých dob. Z toho důvodu jsou střechy obvykle zaizolovány, což sice zabraňuje úniku tepelné energie, ale zároveň jsou zde kladeny mnohem vyšší nároky na hydroizolační schopnosti střešní krytiny. Jakékoliv zatékání do střechy je naprosto nežádoucí. Mohlo by dojít k navlhnutí izolace, která nemá možnost vyschnout, a pak často začnou trouchnivět krovy, což následně vede k vážnému poškození statiky domu. Dobrá a naprosto spolehlivá střešní krytina se tak stává zásadním předpokladem spokojeného bydlení a bezpečnosti vašeho domu.

Jednoduchá rekonstrukce střechy
Jednoduchá rekonstrukce střechy

Ruukki Classic

Na jednoduchou rekonstrukci střechy zvolte tu lehčí variantu

Zajímavé řešení nejen při stavbě nových, ale i při rekonstrukci dožitých střech nabízí finská značka Ruukki, výrobce lehkých plechových střešních krytin. Jeden metr čtvereční této krytiny je až 10× lehčí než běžná pálená taška. Díky tomu je manipulace s materiálem přímo na stavbě velmi snadná. Zároveň se vyhnete výměně starého krovu, který se při volbě běžných těžkých krytin musí často nahradit. Tím si ušetříte starosti s hledáním kvalitních tesařů i čas vynaložený na stavbu, a také nemalé finanční náklady.

Kvalitní materiál na prvním místě

Krytiny Ruukki se vyrábějí z kvalitní finské oceli a dodávají se v několika povrchových úpravách, které garantují nebývalou životnost výrobků. Ta je doložena také zárukou, která se pohybuje mezi 30 až 50 lety, což je na našem trhu naprosté unikum. Takovou garanci si společnost Ruukki může s lehkým svědomím dovolit zejména proto, že její krytiny jsou dlouhodobě testovány v drsných atmosférických podmínkách na skandinávském trhu a jejich skutečná životnost je ještě podstatně vyšší.

Kvalitní materiál na prvním místě
Kvalitní materiál na prvním místě

Střešní profil Ruukki Monterrey vhodný i do historické zástavby

Střecha na míru

Překvapivým faktorem je i při velkých možnostech individuálního výběru krytiny rychlost dodání a realizace stavby střechy. Dalším pozitivem jsou služby, které Ruukki nabízí. Samotný nákup můžete provést z pohodlí svého domu na stánkách www.ruukkistrechy.cz. Tady si můžete jednoduchým a zábavným způsobem navrhnout vysněnou střechu. Cílem je seznámit se zejména s vizuálními parametry jednotlivých profilů. Pak si vyberete povrchovou úpravu. Na výběr máte od základní povrchové úpravy Polyester nebo odolnější matnější variantu Polyester Matt po nejluxusnější volbu pro zastřešení Pural Matt s garancí 50 let.

Poté se přesunete do sekce „zaměřte si střechu“, kde vyplníte podrobnosti o tvaru a rozměrech vaší střechy, upřesníte dříve vybraný typ, povrchovou úpravu a barvu krytiny i všech doplňků a okapů. Systém vám automaticky přepošle dokument k archivaci a následně vás s konkrétní nabídkou zkontaktují specialisté společnosti Ruukki. Do deseti pracovních dnů vám Ruukki doveze střechu vyrobenou přesně na míru. Pak už je jen na vás, využijete-li proškolených pokrývačů, doporučených firmou Ruukki nebo si položíte střechu svépomocí.

Více informací o jednoduché rekonstrukci střechy získáte na www.ruukkistrechy.cz.

Publikováno: 20. 9. 2013, Autor: Elena a Ruukki (text), Ruukki (foto)