S hlukem si poradí modrá akustická deska Rigips

Všichni jste to již zažili. Přijdete po práci domů, potřebujete si trochu odpočinout, ale uklidnit se nemůžete, protože slyšíte bujarou zábavu z pokoje sousedovic teenagerů. Nebo si chcete poslechnout Bocelliho, ale od vedle se k vám prodírá Divokej Bill. Vaše problémy vyřeší modrá akustická deska Rigips, která obzvláště v systémových sádrokartonových konstrukcích výrazně snižuje hladinu hluku.

S hlukem si poradí modrá akustická deska Rigips

Díky modré barvě kartonu je deska snadno rozpoznatelná a již v základní verzi je dodávána v protipožární úpravě, tudíž je vhodná i pro konstrukce s požadavkem na požární odolnost. Tato deska se používá pro montáž vnitřních i mezibytových příček nebo podhledů a předstěn v interiérech. Sádrokartonové konstrukce s modrou akustickou deskou tak umožňují zlepšit komfort všech místností, ať v novém, nebo rekonstruovaném objektu.

S hlukem si poradí modrá akustická deska Rigips
S hlukem si poradí modrá akustická deska Rigips

Poprvé je tedy na trhu k dispozici jednovrstvě opláštěná sádrokartonová příčka, která splňuje přísné normové požadavky na zvukovou izolaci uvnitř bytu. Má totiž vhodně zvolenou hustotu jádra, kterou tvoří upravená sádrová krystalická struktura se specifickými tlumicími vlastnostmi. Díky svému unikátnímu složení dosahuje deska vysokých akustických kvalit. A to je významné, protože důležitým kritériem pohody bydlení je klid.

Testováno v laboratoři

Hodnoty vzduchové neprůzvučnosti dosažené při laboratorních zkouškách systémů v autorizovaných zkušebnách prokázaly zvýšenou účinnost modré akustické desky pro izolaci proti hluku. Tyto vysoké výchozí hodnoty neprůzvučnosti navíc zajišťují optimální spolehlivost konstrukčních systémů i po jejich zabudování do stavby. A stavitelům přinášejí jistotu dosažení deklarovaných hodnot akustické izolace. To vše platí samozřejmě za předpokladu použití správných systémových komponentů Rigips.

Testováno v laboratoři
Testováno v laboratoři

Modré akustické sádrokartonové desky jsou k dostání v tloušťce 12,5 mm ve dvou rozměrech 1250 mm x 2000 mm, 1250 mm x 2750 mm. Jejich montáž se neliší od klasické montáže sádrokartonových konstrukcí. Není nutné měnit nářadí, příslušenství ani způsob provádění. Ale o montáži si podrobněji povíme příště.

Více informací najdete na www.rigips.cz.

Autor: Elena a Rigips (text), Rigips (foto)

Související k tématu