reklama

Už znáte Corian?

Nejspíš jste již slyšeli název Corian či umělý kámen v souvislosti s kuchyňskými deskami. Jedná se totiž o materiál, který je stále častěji používán jako materiál, z něhož jsou vyrobeny jak kuchyňské pracovní desky, tak dřezy a další části kuchyně. Oblibu si Corian získává zejména díky vysokému pohledovému standardu, ale i pro své široké možnosti využití a praktičnosti.

Už znáte Corian?

O materiálu

Corian vyvinula a produkuje společnost DuPont. Umělý kámen je vyroben z přírodních materiálů (obsahuje přibližně 75 % drceného bauxitu) a jako pojivo slouží látky na bázi metylmetakrylátů. Jedná se tak o pevnou homogenní masivní hmotu s rovnoměrně rozloženou barvou a texturou v celém průřezu. Jeho povrch je zcela pevný, bez viditelných spojů, lze ho použít i ke konstrukci velkých architektonických projektů. Kromě toho ho lze kombinovat s jinými materiály, jako je dlažba, nerez ocel, žula a sklo. Dokonce je Corian vhodný jak pro vertikální aplikace, tak pro horizontální plochy. Využívá se při výrobě nábytku a osvětlení.

O materiálu
O materiálu

Využití Corianu

Jedná se o povrchový materiál nabízející velké možnosti pro designéry. Díky svým vynikajícím vlastnostem nachází uplatnění jak v domácnostech, tak v komerčním prostředí, jako jsou hotely, zdravotnická zařízení, obchody a administrativní centra. Vyrovnaný poměr krásy a kvality přirozeně vede k inovativním návrhům a aplikacím. Cokoliv si představíte, lze také z materiálu Corian vyrobit, protože je ho možné ho řezat, obrábět jako dřevo, za tepla lisovat nebo zdobit vykládáním.

Využití Corianu
Využití Corianu

Možnosti jeho aplikací jsou téměř neomezené

Corian je v domácnostech tolik oblíbený, neboť jsou z něho vyráběny jak kuchyňské pracovní desky, tak dřezy a další součásti pracovní plochy – a to z jednoho celistvého materiálu. Nikde tak nevznikají viditelné spoje a přechody ploch, kde se jinak usazují nečistoty a množí se bakterie. Nejen proto je využíván i ve zdravotnických zařízeních, kde jsou nároky na hygienu vysoké.

Možnosti jeho aplikací jsou téměř neomezené
Možnosti jeho aplikací jsou téměř neomezené

Barevné variace Corianu

Corian je nabízen v barvách kamene, ale i moderních odstínech. Máte tak jedinečnou možnost doladění kuchyňské linky podle vlastní, či architektovy fantazie. Dokonce je možné vyrobit jednu pracovní desku z několika barevných kusů, kdy jsou barevně odlišné dřez nebo záda kuchyně.

Barevné variace Corianu
Barevné variace Corianu

Důležitý je zpracovatel

Materiál Corian vyniká mnoha vlastnostmi, které však můžete využívat jen v případě, že vám ho zpracuje certifikovaný odborný zpracovatel, který má nejlépe dlouholeté zkušenosti. Příkladem může být firma Duolit, s. r. o., která vyrobila například ostění v OC Nový Smíchov, součásti prodejních pultů pro České dráhy na pražském hlavním nádraží a je zpracovatelem Corianu pro řadu renomovaných kuchyňských studií, pro něž je subdodavatelem. Můžete se proto se svými dotazy na tuto společnost v souvislosti s umělým kamenem a jeho možnostmi obracet. Duolit je totiž certifikovaný zpracovatel, který má celorepublikovou působnost a zpracuje vám umělý kámen na míru.

Více informací naleznete na ww.duolit.cz.

Publikováno: 27. 11. 2013, Autor: Duolit (text a foto), Profil autora: Redakce