reklama

Vánoční přehlídka dárků se blíží

Od 12. do 15. prosince se opět rozzáří letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA světlem vánočních stromků, rozezní se vánoční koledy a stovky vystavovatelů přinesou na 5000 tipů na vánoční dárky. STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY patří již tradičně k adventnímu období a letos Vám opět nabídnou možnost, jak si v klidu užít předvánoční atmosféru, pohodlně nakoupit vše potřebné na jednom místě a naladit se na vánoční vlnu.

Vánoční přehlídka dárků se blíží

Téměř 350 vystavovatelů

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY jsou zaměřené především na osvědčené domácí výrobce a výhradní dovozce, takže si nemusíte dělat starosti s kvalitou exponátů. Tradiční české šperky a bižuterie, luxusní dámské prádlo, čepice, klobouky, svetry, rukavice, porcelán, čaje a luxusní potraviny patří k oblíbeným vánočním dárkům. Ale Vánoce jsou hlavně pro děti. České stavebnice, svítící lego, legendární Igráček, autíčka, stavební a zemědělské stroje jistě dětem učarují.

Inspirace pro vánoční dekorace

Ke štědrovečerní tabuli patří neodlučitelně také hezké prostírání, servis a doplňky, které najdete hned u několika firem. Vánoční atmosféru tvoří i floristická výzdoba, zkuste si vyrobit vlastní ve floristické dílně.

Inspirace pro vánoční dekorace
Inspirace pro vánoční dekorace

Fashion zóna s mladými designéry

Letos se poprvé představí nová sekce módy FASHION ZÓNA s 31 designéry, která návštěvníkům nabídne unikátní možnost prohlédnout si a nakoupit originální produkty mladých tvůrců nezávislé módy. K vidění budou autorské oděvy pro dospělé i děti, doplňky i šperky.

33 zahraničních stánků, orientální dárky přímo z Egypta či Indie

Dárky, které zatím nemůžete koupit nikde v Praze, přiveze 21 firem přímo z Indie. Budou to šperky, bižuterie, bytové doplňky a kvalitní kožené zboží prvotřídní kvality za lákavé ceny. Také egyptská expozice Vás naláká dekoracemi z barevných kamenů, faraonským nádobím a unikátními nápisy ze starého Egypta. Exotické ovoce na vánoční stůl můžete zakoupit na stánku Pobřeží slonoviny. Ochutnejte španělské rumy a likéry z Kanárských ostrovů, přítelkyni kupte kašmír a módní látky ze Španělska a kameny či náhrdelníky přímo z Afgánistánu.

Navštivte Český jarmark

Obdivujete zlaté české ručičky? Český jarmark Vás přenese do světa starých řemesel. Ke koupi bude mnoho ručně vyrobených produktů, které jinde jen tak nekoupíte.

Navštivte Český jarmark
Navštivte Český jarmark

Bohatý program na pódiu

Doprovodný program zahájí vskutku netradiční show, kterou předvede bublinář Matěj Kodeš, držitel několika světových rekordů. Z hudebních a tanečních vystoupení se mohou návštěvníci těšit na dětský pěvecký sbor Klíček a flétnový soubor Notečka. Taneční vystoupení předvede tým mažoretek ze Studia Bohemia, folklorní soubor Prstýnek nebo skupina IRIS, která se pochlubí i šermířskými dovednostmi.

Workshopy pro děti

Jsou-li Vaše děti aktivní, rozhodně se nudit nebudou. Mohou se projet na zkušební dráze pro kola a koloběžky, šikovnost prověří badminton a od rodičů si odpočinou v dětském koutku s fotografem nebo v kreativní dílně, kde si vyzkouší kreslicí techniku s Magic trianglem. Jistě je zaujme ruční výroba svíček či ukázka tvorby skla a keramiky. Nebo možná svítící lego?

Relaxace a občerstvení

Připraveny jsou restaurace i kavárny. Ovšem gurmán ocení především speciality – maďarský guláš, luxusní vína, pivní speciality i novinky z oblasti ovocných nápojů. Několik stánků značky Klasa nabídne ochutnávky toho nejlepšího z české produkce.

Veletržní slevy, soutěže pro návštěvníky

Soutěže o nejkrásněji vyzdobený stromek, o nejlépe nadekorovaný vánoční stůl či Šampión dárků jsou připraveny pro Vás. Již nyní můžete zhlédnout přihlášené exponáty na www.facebook.com/abf.veletrhy.bydleni. Na výherce čeká např. kupón na zahradní nábytek v hodnotě 15 000 Kč.

Kde, kdy a za kolik?

Místem konání veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY je PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Každý den 12. až 15. 12. bude otevřeno od 10 do 18 hodin. A jaké je letos vstupné? 40 Kč pro dospělé, 20 Kč pro studenty a za děti do 6 let se vstupné neplatí. Kdo přijede autem, zaparkuje zdarma.

Více na www.vanocnidny.cz.

Publikováno: 10. 12. 2013, Autor: ABF, a.s. (tisková zpráva), Dremel (foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.