reklama

Vánoční zátiší

V každém bytě se najdou místa, která působí prázdně nebo nejsou zajímavá. Zkuste tato zákoutí proměnit v příjemná zátiší a slavnostně je vyzdobit. Postačí k tomu pár předmětů z domácnosti, které najdou nové uplatnění a lehké ubrusy z organzy, šifonu nebo voálu.

Vánoční zátiší

Nebo si kupte pár metrů těchto textilií, které se v předvánočním čase objevují ve všech obchodech s dekoracemi, dárky a samozřejmě textilem. My jsme je pořídili v pražské prodejně This & That.

Vánoční zátiší
Vánoční zátiší

Modrostříbrná kompozice

Na komodu položte ubrus z organzy, doplňte třeba o saténové polštářky. Kompozici dokončete přidáním svíček. Zapálené je nedávejte blízko zeleně ani textilu.

Modrostříbrná kompozice
Modrostříbrná kompozice

Z babiččiny krabičky

Máte doma starožitné ozdoby po babičce? Ozdobte jimi jedlovou větev, jestli není dostatečně objemná, svažte k sobě dvě nebo tři větvičky, místo spojení dekorujte stříbrnou stuhou a zavěste je na dveře. Povrch ještě lehce poházejte stříbrnými „andělskými vlasy“.

Z babiččiny krabičky
Z babiččiny krabičky

V lesku stříbra

Okno ve výklenku obloženém dřevěným ostěním je jako stvořené pro zelenou dekoraci. Tentokrát jsme ji pojali ve stříbřitých barvách. Uplatnění tu našel i starý klarinet, zapomenutý ve skříni.

Náš tip:

Do kbelíku z pozinkovaného plechu vložte misku se zelenou aranžovací hmotou Oazis, nasáknutou vodou a zapíchněte do ní větvičky chvojí a břečťanu. Stuhy a ozdoby ve vhodných barvách navažte na květinářské aranžovací drátky a vetkněte mezi větvičky.

Publikováno: 16. 12. 2013, Autor: Helena Štětinová (text), Pavel Zeman (foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.