reklama

Granátová hvězda

Hvězdy z korálků jsou sice současným hitem, přesto jejich výroba sahá daleko do minulosti. Použití je rozmanité. Ať už jako ozdoba oken, stromku, květiny na vánočním stole nebo jako drobná pozornost pro rodinu i kamarády. V barevnosti se také meze nekladou, záleží jen na vkusu a okamžitých korálkových zásobách tvořitelky.

Granátová hvězda

Vybíráme z knížky Vánoční hvězdy z korálků

V knize Vánoční hvězdy z korálků edice TOPP nakladatelství Anagram objevíte rozmanitost hvězd vytvořených z korálků pomocí novinky k vytváření 3D vánočních hvězd - magické perly: Jak malých, tak velkých, jemných nebo hýřivých, plochých či trojrozměrných – každý si tu svou v knize najde. Ať již navlékané či nasunované na magickou perli, hvězdy se stanou vánoční dekorací, která se nikdy neomrzí. Zhotovení všech hvězd je v knize vysvětleno podrobně krok za krokem pomocí detailních barevných schémat a přesných návodů. Navlékání hvězd je nádherným koníčkem, který vás bude bavit nejen před Vánoci, ale i po zbytek roku.

Vybíráme z knížky Vánoční hvězdy z korálků
Vybíráme z knížky Vánoční hvězdy z korálků

Velká granátová hvězda

Materiál (velikost hvězdy cca 10,5 cm):

- 24 bílých voskových korálků, ø 4 mm- 12 bílých voskových korálků, ø 3 mm- 12 bílých voskových oliv, 8 x 4 mm- 18 červených voskových korálků, ø 3 mm- po 12 červených voskových korálcích, ø 8, 6 a 4 mm- 6 červených voskových korálků, ø 1 cm- bílý voskový korálek s velkou dírkou, ø 1,2 cm- 12 bílých skleněných trubiček se stříbrným průtahem, 2 cm dlouhé- stříbrný drátek, 0,3 mm silný, 1,60 m dlouhý

Velká granátová hvězda
Velká granátová hvězda

Pracovní postup

1. Do středu drátku navlékněte bílý korálek ( ø 1,2 cm). Na jeden konec drátku navlékněte dvě trubičky a podle schématu (krok 1) drátek překřižte ve velkém korálku.

2. Navlékněte další dvě trubičky a drátky překřižte ve velkém korálku.

3. Pokračujte tak dlouho, dokud nenavléknete všechny trubičky. Oba drátky pevně stočte.

4. Na pravý konec drátku navlékněte podle schématu korálky a nakonec drátek omotejte docela pevně mezi trubičkami u středu cípu.

5. Pokračujte stále dokola, dokud nejsou všechny cípy hotové. Drátek na prvním cípu pevně stočte a provlékněte jej trubičkami a středovým korálkem zpět.

6. Druhým koncem drátku (zde červený) navlékněte podle schématu vnitřní špičky. Drátek omotejte pevně kolem dalšího cípu a zbývajících pět cípů vypracujte stejně. Nakonec drátky stočte a provlékněte několika korálky. Modrý drátek provlékněte trubičkou, ve středu hvězdy navlékněte jeden korálek (4 mm), drátek provlékněte velkým vnějším korálkem, znovu navlékněte jeden korálek a drátek provlékněte jednou trubičkou, pak jej kolem drátku omotejte a znovu provlékněte zpět.

Malá granátová hvězda

Materiál (velikost hvězdy cca 9 cm):

(na plastickou hvězdu potřebujete navíc materiál v závorkách)

- 24 (+30) bílých voskových korálků, ø 4 mm- (+18 bílých voskových korálků, ø 3 mm)- 6 bílých voskových korálků, ø 6 mm- (+6 průsvitných broušených korálků, ø 6 mm)- 6 bílých voskových oliv, 14 x 6 mm- 18 červených voskových korálků, ø 3 mm- po 24 červených voskových korálcích, ø 6 a 8 mm- 6 červených voskových korálků, ø 1,2 cm- (+12 bílých voskových oliv, 8 x 4 mm)- stříbrný drátek, 0,3 mm, 1,60 m (a 1 m) dlouhý

Malá granátová hvězda
Malá granátová hvězda

1. – 3. Začněte na špičce jednoho cípu hvězdy a do středu dlouhého drátku (1,60 m) navlékněte korálky.

4. Horním drátkem navlékněte další cíp a na levý drátek navlékněte bílý korálek (ø 6 mm). Tento drátek pak překřižte vpravo korálkem a olivou.

5. Všechny cípy navlékněte stejně a nakonec oba drátky překřižte v olivě a korálku prvního cípu. Drátky stočte a provlékněte několika korálky.

6. Z materiálu uvedeného v závorkách vypracujte mezicípy. Do středu krátkého drátku navlékněte korálky. Pozor: Oba poslední bílé korálky jsou v barevném schématu zobrazeny pro lepší srozumitelnost černě.

7. + 8. Oba konce drátku překřižte v jednom bílém korálku (6 mm) vnitřního kruhu. Po obou stranách navlékněte další cípy. Drátek začněte provlékat korálkem dalšího cípu označeného tmavou barvou. Konce drátku stočte a provlékněte korálky.

Publikováno: 18. 12. 2013, Autor: Anagram (text a foto) , Profil autora: Redakce