reklama

Příběhy pasivních domů na FOR PASIV

Rádi bychom Vás pozvali nejen na stánky vystavovatelů, ale i na doprovodný program veletrhu, který se koná 23. - 25. ledna 2014 v PVA Letňany. Sobotní program přinese kromě jiného i celkovou exkurzi do problematiky pasivních domů.

Příběhy pasivních domů na FOR PASIV

Řevnice u Prahy

Jaké to je, když je budoucí majitel zároveň architektem a autorem svého domu? Jak se do toho všeho promítají jeho zkušenosti s architektonickými ateliéry v Paříži? S čím se musí potýkat on a s čím stavební firma? Jak probíhaly přípravy, jak se staví pasivní dům a jak se v něm žije? Zkušenosti a rady od odborníků certifikovaných Passivhaus Institutem v Darmstadtu pro ty, kteří uvažují o stavbě pasivní dřevostavby, představí projektant Ing. Petr Filip z firmy Chytrý dům s.r.o. společně s architektem a zároveň majitelem pasivního domu Thomasem Zagdounem.

Řevnice u Prahy
Řevnice u Prahy
Řevnice u Prahy
Řevnice u Prahy

Příběh malebné pasivní poloroubenky

Poloroubenka stojící v chráněné krajinné oblasti Lužických hor v sobě citlivě kombinuje prvky tradiční místní lidové architektury s nejmodernějšími poznatky a technologiemi. Nechte si od koordinátora stavby Ing. Petra Dusila z DOMY ATREA a také od majitele této pasivní poloroubenky vyprávět, jak se dům navrhoval, stavěl, jak se v něm bydlí a jakou má spotřebu energie v průběhu roku. A přesvědčte se na vlastní oči, zda v pasivním domě můžou být tradiční kachlová kamna.

Příběh malebné pasivní poloroubenky
Příběh malebné pasivní poloroubenky

Ptice u Prahy

Rodinný dům vznikl jako ukázkový příklad udržitelné výstavby. Na nízkou ekologickou stopu domu se tu myslelo už při volbě konstrukčního a materiálového řešení, kdy bylo využito obnovitelných, přírodních a ekologicky šetrných materiálů. Dům dále využívá řadu prvků, které pomáhají redukovat také provozní energie při užívání stavby a které zajišťují kvalitu vnitřního prostředí. Přijďte si poslechnout třeba i to, jak se tento pasivní dům vypořádal s riziky letního přehřívání. O své zkušenosti se s vámi podělí společně s majiteli této jedinečné ekologické pasivní dřevostavby také sami projektanti - Ing. Jan Růžička, Ph.D. a Ing. Radek Začal z atelieru KUBUS.

Ptice u Prahy
Ptice u Prahy
Ptice u Prahy
Ptice u Prahy

Říčany

Rodinný dům v Říčanech je zajímavý svým jednoduchým tvarem, prvky moderní architektury a celodřevěnou fasádou z modřínu. Architekt se zde skvěle vypořádal s úzkým pozemkem a požadavky investora stran vnitřního uspořádání. Použitý konstrukční systém a technologie reprezentované řízeným větráním s rekuperací a kamny na peletky zajišťující čtyřčlenné rodině vynikající vnitřní mikroklima a velmi nízké náklady na vytápění. O autentické pocity z života v tomto pasivním domě se s vámi v sobotu podělí také sám jeho majitel.

Říčany
Říčany

Jak stavět energeticky šetrné domy a jak docílit efektivního snížení energetické náročnosti již stávajících budov? Aktuální trendy a novinky v oblasti nízkoenergetického, pasivního a nulového stavění přinese druhý ročník veletrhu FOR PASIV. Ve dnech od 23. do 25. ledna 2014 představí FOR PASIV v prostorách PVA EXPO PRAHA desítky předních firem působících v tomto oboru.

Využijte pro návštěvu zlevněné elektronické vstupenky a zarezervujete si místo na přednáškách včas.

Více informací naleznete na www.forpasiv.cz.

Publikováno: 21. 1. 2014, Autor: ABF (tisková zpráva), Profil autora: Redakce