reklama

Záclonové tyče

Možností, jak pověsit závěsy a záclony, je mnoho, základ je v podstatě stejný – garnýž, kolejnice, záclonové tyče či lanka. Ty připevníte do překladu nad oknem, po stranách okna nebo na strop. Výběr konzol závisí jednak na váze zavěšovaného textilu a jednak na stavební dispozici okna (některá mezi rámem okna a stropem mají třeba pouhých 5 cm místa).

Záclonové tyče
Záclonové tyče
Záclonové tyče
Záclonové tyče
Záclonové tyče

V současnosti jsou v oblibě záclonové tyče a lanka. Záclonové tyče můžete připevnit na stěnu nebo na strop. Mohou být z ušlechtilých kovů, hliníkové, mosazné, nerezové, železné, niklové nebo dřevěné… Hliníkové záclonové tyče lze snadno tvarově přizpůsobit obloukovým i lomeným oknům. Lankové systémy jsou lehké a mají možnost lanko dodatečně dopnout, aby se neprověšovalo.

Záclonové tyče
Záclonové tyče
Záclonové tyče
Záclonové tyče

Sada tyčí a kování slouží k upevnění závěsů a panelových závěsů na stěny (a často dokonce také na strop). Záclonové tyče jsou k dostání v mnoha variantách včetně dvojité záclonové tyče, na niž lze připevnit dva závěsy za sebou. K doplňkům patří kroužky nebo jiné úchyty na záclony a dekorační koncovky.

Publikováno: 31. 1. 2014, Autor: JARA (text), Pavel Zeman (foto), Profil autora: Redakce