reklama

S touto stavebnicí postavíte zahradní domek raz dva

Nevěříte, že byste mohli sami zvládnout postavit si zahradní domek či domek na nářadí za víkend? Se zemními vruty to zvládnete za jediný den. Stavba je rychlá, odpadá kopání a betonování základů, které můžete okamžitě zatížit, ale v případě potřeby můžete domek i přemístit. Základy prostě vyšroubujete ze země a znovu použijete. A to i několikrát.

Stavba stavebnicového zahradního domku je docela snadná (Zdroj: BAYO.S SE)
Nebojte se, že byste to sami nezvládli. U prodejce si zapůjčíte zdarma instalační nářadí a získáte i pár užitečných rad. Zemní vruty chrání konstrukční dřevo před vlhkostí a výrazně prodlouží životnost domku. Srovnáte jimi snadno nerovnosti pozemku - při použití vnitřních víček (koncovek) malé nerovnosti nebo u větších nerovností použijete jako mezidíl 60 mm trubku odpovídající délky a vnější víčko.

Nejdřív musíte vytvořit základový rošt, který se skládá z příčných a podélných trámků. Pod trámky naplánujete základové body tak, aby se trámky neprohýbaly. Počet vrutů navrhnete podle typu trámku a váhy celé stavbičky (stejným způsobem se postupuje i při stavbě terasy).

Na takto vytvořený rošt, postavte zahradní domek za den! Pokud použijete stavebnicový systém, je stavba velmi jednoduchá. Když má zakoupený domek systém rohových spojů, nemůžete při stavbě udělat chybu. Spoj je velmi pevný, zajišťuje pravý úhel stěn a stavba pokračuje velmi rychle.

Nejprve položíme základový rošt
Zahradní domek za jediný den (Zdroj: BAYO.S SE)

Postupně vložíte dveře, s postupující stavbou okna, a nakonec dokončíte všechny obvodové stěny domku.

Nejprve vložíme dveře
Nejprve vložíme dveře (Zdroj: BAYO.S SE)
 Jak stavba postupuje, vložíme okna
Jak stavba postupuje, vložíme okna (Zdroj: BAYO.S SE)

Na dně je stále ještě rošt, takže nyní nastává doba, kdy můžete položit podlahu. Jako poslední zbývá střecha.

Na rošt položíme podlahu
Na rošt položíme podlahu (Zdroj: BAYO.S SE)
Nakonec postavíme střechu
Nakonec postavíme střechu (Zdroj: BAYO.S SE)

Domek je potřeba důkladně nalakovat, aby nedocházelo díky povětrnostním podmínkám k rychlému opotřebení dřeva a stavba vám sloužila co nejdéle. Po důkladném zaschnutí už můžete začít stěhovat věci a obydlovat vlastnoručně postavenou boudičku.

Na stránkách společnosti BAYO.S SE naleznete kromě kompletního sortimentu vrutů Krinner také spoustu užitečných rad, průvodce výběrem vrutů a mnoho dalšího.

Zdroj informací: BAYO.S SE

Publikováno: 16. 9. 2022, Autor: BAYO.S SE (text a foto), Pavla (text) , Profil autora: Redakce