Pět důvodů proč zvolit bílý pórobeton Ytong

Volba materiálu pro hrubou stavbu je jedním z nejzásadnějších rozhodnutí při stavbě nového domu. Chcete co nejvíce ušetřit za vytápění nebo mít zdravý dům bez vlhkosti a plísní a zároveň uspořit čas a energii při výstavbě? Aspektů je mnoho a ideálním řešením je mít „všech pět pohromadě“. Přesně takové východisko přináší Ytong.

Pět důvodů proč zvolit bílý pórobeton Ytong

1. Úspora tepla

Prvořadým benefitem stavebního materiálu Ytong jsou bezesporu jeho jedinečné tepelněizolační vlastnosti. Ty zajistí příjemné klima v prostředí vašeho domu a markantní úspory spojené s vytápěním. Bílý pórobeton je protkán miliony vzduchových pórů. Vzduch uzavřený v pórech nemá možnost cirkulovat a je tím nejlepším izolantem. I bez zateplení obvodového zdiva překračují tvárnice Ytong vysoce stanovenou normu tepelného odporu. V zimě stačí topit jen mírně, aby bylo uvnitř domu příjemně, a v létě naopak tvárnice izolují před vysokými teplotami. Ytong jednoduše udržuje ve vašem domě optimální klima po celý rok.

A co to znamená pro Váš bankovní účet? Při výstavbě energeticky úsporného domu z materiálu Ytong můžete měsíčně ušetřit, ve srovnání s běžnými budovami až 27.000 Kč. Pakliže tuto částku vynásobíte, za třicet let můžete pro další generace, nebo sami pro sebe, ušetřit až 1.000.000 Kč.

1. Úspora tepla
1. Úspora tepla

2. Úspora času a energie při výstavbě

Pod značkou Ytong můžete pořídit kompletní pórobetonový stavební systém pro celou hrubou stavbu. Od sklepa až po střechu. Tvárnice pro obvodové zdivo, příčkovky, stropní a střešní systém, schodiště. Všechny tyto produktové formáty jsou vzájemně dokonale kompatibilní, doslova do sebe zapadají, zaručují rychlé a snadné zpracování. Manipulace s jednotlivými díly je navíc velmi jednoduchá a nikterak vysilující, jako je tomu u jiných masivních materiálů. Ušetříte tak nejen náklady na stavbu, ale také čas i energii.

3. Úspora životního prostředí

Ytong v neposlední řadě ocení ochránci přírody. Bílý pórobeton se vyrábí pouze ze stoprocentně přírodních materiálů, přesněji řečeno ze směsi křemičitého písku, vápna a vody. Je tak zcela šetrný ke svému okolí. Vykazuje až třikrát nižší míru radioaktivity než šedý pórobeton či keramické materiály. Jeho minerální složení navíc garantuje skvělou nehořlavost a alkalický povrch všech dílců zamezuje vzniku plísní. Což ocení pro změnu alergici.

3. Úspora životního prostředí
3. Úspora životního prostředí

4. Monolitická konstrukce bez zateplování

Díky výše zmiňované komplexnosti systému Ytong postavíte celou hrubou stavbu z jediného materiálu. Získáte tak prakticky monolitickou stavbu, která svou homogenitu neztratí ani po opracování jednotlivých dílů. Ty můžete libovolně zařezávat obyčejnou pilkou na dřevo. Jednoduchá opracovatelnost Vám zaručí rychlou a především bezchybnou stavbu s minimem odpadu. Komplexnost a jednotnost materiálu pak zabraňují vzniku takzvaných tepelných mostů, přes které uniká až 20 procent tepla. Dům tak nemusíte obkládat dodatečným zateplením, zcela vystačíte s jednovrstvým zděním.

5. Trvalá hodnota

Ytong si zachovává své jedinečné vlastnosti i v náročných podmínkách. Všechny stavební díly drží svůj tvar i pevnost a nezáleží na tom, v jakém podnebném pásu dům postavíte. Díky minerálnímu složení je hrubá stavba extrémně požáru-odolná a navzdory své pórovité struktuře vykazuje až trojnásobně menší nasákavost než pálené materiály. Ytong Vám zaručí trvalou hodnotu pro budoucnost Vaši i dalších generací, kdy budou ze strany Evropské unie kladeny stále vyšší nároky na energetickou úsporu novostaveb.

Více se dozvíte na www.ytong.cz.

Autor: Xella (text a foto)

Související k tématu