reklama

Desky, které hřejí

Radiátor dávno není jen nezbytnou součástí interiéru, kterou radši schováme za zástěnu nebo kryt. Na trhu je řada deskových otopných těles, která se mezi sebou liší upevněním na stěnu a také užitím pro různé oběhy teplonosné látky. Podívejte se na typy těles z řady RADIK od společnosti Korado.

Desky, které hřejí

Co je co?

Co je co?
Co je co?

Desková otopná tělesa RADIK MM jsou určena pro moderně řešené otopné soustavy s nuceným oběhem teplonosné látky a horizontálně vedeným rozvodným potrubím pod otopným tělesem v podlaze, ve stěně nebo po stěně zakryté lištou. Ze zadní strany jsou přivařeny dvě horní a dolní příchytky, otopná tělesa o délce 1800 mm a delší mají navařeno šest příchytek.

Jedinečné konstrukční řešení odlišuje RADIK MM nejen od konkurence, ale také od jednotlivých tradičních modelů RADIK.Charakteristické znaky RADIK MM:řešení vnitřního rozvodu VŠE VE STŘEDU: spodní středové připojení na otopnou soustavu s roztečí 50 mm, jeho středové propojení s deskou otopného tělesa, deskové otopné těleso BEZ VENTILU.

Model RADIK KLASIK je deskové otopné těleso v provedení KLASIK, které umožňuje levé nebo pravé boční připojení na rozvod otopné soustavy. Svou konstrukcí je určeno pro otopné soustavy s nuceným nebo samotížným oběhem. Ze zadní strany jsou přivařeny dvě horní a dolní příchytky, otopná tělesa o délce 1800 mm a delší mají navařeno šest příchytek.

Co je co?
Co je co?

Model RADIK VK je deskové otopné těleso v provedení VENTIL KOMPAKT, které umožňuje pravé spodní připojení na otopnou soustavu s nuceným oběhem. Ze zadní strany jsou přivařeny dvě horní a dolní příchytky, otopná tělesa o délce 1800 mm a delší mají navařeno šest příchytek, a proto je možné otopné těleso typu 20, 21, 22 a 33 otočit.Poznámka: U typu 33 VKU nejsou osy vývodů symetricky umístěny vzhledem k hloubce otopného tělesa. Při upevnění otopného tělesa na stěnu je nutné použít stěnovou „Kompaktní konzolu plus“ (budeme se jimi zabývat v dalších dílech našeho seriálu).

Co je co?
Co je co?

Model RADIK VKL je deskové otopné těleso v provedení VENTIL KOMPAKT, které umožňuje levé spodní připojení na otopnou soustavu s nuceným oběhem. Ze zadní strany jsou přivařeny dvě horní a dolní příchytky, otopná tělesa o délce 1800 mm a delší mají navařeno šest příchytek.Dodávají se typy 10 VKL a 11 VKL a spolu s typy 20 VKU, 21 VKU, 22 VKU a 33 VKU lze vytvořit ucelenou řadu typů deskových otopných těles RADIK, které mají spodní vývody umístěny vlevo.

Co je co?
Co je co?

Desková otopná tělesa RADIK VKM vychází koncepčně z provedení VENTIL KOMPAKT. Originálně řešený vnitřní rozvod umožňuje spodní středové připojení otopného tělesa na otopnou soustavu. Ze zadní strany jsou přivařeny dvě horní a dolní příchytky, otopná tělesa o délce 1800 mm a delší mají navařeno šest příchytek.Tělesa jsou svou konstrukcí určena pro moderně řešené otopné soustavy s nuceným oběhem teplonosné látky a horizontálně vedeným rozvodným potrubím pod otopným tělesem v podlaze, ve stěně nebo po stěně zakryté lištou.Konstrukční řešení deskového otopného tělesa RADIK VKM je předmětem patentové ochrany.

Co je co?
Co je co?

Model RADIK COMBI VK je deskové otopné těleso v provedení VENTIL KOMPAKT, které umožňuje pravé spodní připojení na rozvod otopné soustavy. Svou konstrukcí je určeno pro otopné soustavy s nuceným oběhem. RADIK COMBI VK je upraven pro instalaci elektrického topného tělesa. Tím vznikne deskové otopné těleso pro kombinované vytápění (teplá voda – elektřina) a lze ho pak kdykoliv využít bez závislosti na provozu otopné soustavy. Elektrické topné těleso nevyžaduje z hlediska elektrické instalace žádné mimořádné opatření ve vytápěné místnosti. Doporučujeme ho nainstalovat již při montáži otopného tělesa.Ze zadní strany jsou přivařeny dvě horní a dolní příchytky. V základní výbavě je odvzdušňovací zátka, 2 ks zaslepovací zátky, ventil s přednastavením průtoku s plastovou krytkou a potřebný počet navrtávacích konzol typu 15/120 (viz katalog KORAMONT).

Co je co?
Co je co?

Model RADIK PLAN KLASIK je deskové otopné těleso v provedení KLASIK a v provedení PLAN, které umožňuje levé nebo pravé boční připojení na rozvod otopné soustavy. Svou konstrukcí jsou určena pro otopné soustavy s nuceným nebo samotížným oběhem. Ze zadní strany jsou přivařeny dvě horní a dolní příchytky, otopná tělesa o délce 1800 mm a delší mají navařeno šest příchytek.Desková otopná tělesa PLAN jsou v provedení s hladkou čelní deskou a s bočním nebo spodním připojením na otopnou soustavu s nuceným nebo samotížným oběhem.

Co je co?
Co je co?

Model RADIK PLAN VKL je deskové otopné těleso v provedení PLAN a v provedení VENTIL KOMPAKT, které umožňuje levé spodní připojení na otopnou soustavu s nuceným oběhem. Ze zadní strany u typu 11 PLAN VKL jsou přivařeny dvě horní a dolní příchytky, otopná tělesa o délce 1800 mm a delší mají navařeno šest příchytek. Ostatní vyráběné typy jsou bez příchytek. Při upevnění otopného tělesa na stěnu je nutné použít „Stěnovou kompaktní konzolu plus“ (viz katalog KORAMONT).

Co je co?
Co je co?

Tělesa HYGIENE jsou určena do prostředí s vysokými požadavky na hygienu a čistotu, s bočním nebo spodním připojením na otopnou soustavu s nuceným nebo samotížným oběhem.

Než zatopíte

Před uvedením otopného tělesa do provozu se doporučuje uzavřít regulační ventil a zkontrolovat, zda je otopné těleso důkladně odvzdušněno. Prvky nutné pro elektrický provoz, signalizaci provozu, regulaci podle teploty nebo času nejsou předmětem dodávky.

Příště se zaměříme na trubková otopná tělesa Koralux, vhodná zejména do koupelen.

Připraveno ve spolupráci s Korado.

Publikováno: 24. 5. 2014, Autor: Elena, Korado (text), Korado (foto), Profil autora: Redakce