Třikrát o tom PROČ nové radiátory

Když ze všech stran najednou slyšíme, jak se musí šetřit, hlava se nám z toho úžasného objevu nejspíš zatočí. Ona to zase taková novinka není, rozumní lidé přece rozhazují jen když někomu (anebo sobě) chtějí udělat radost, jinak se spíš snaží počítat. Jak například stoupá cena tepla, přemýšlíme, kde i tady ušetřit. Zkusme si instalovat moderní desková otopná tělesa od společnosti Korado.

Třikrát o tom PROČ nové radiátory

Na to, že směr cen tepla u nás i v budoucnu povede vzhůru můžeme vzít jed: navíc se musíme vejít do tvrdších unijních limitů, protože v Evropě už pochopili, že jenom věčné řečnění o prostředí a klimatu ještě neušetřilo ani vindru. Protože nejsme ředitelé zeměkoule, postarejme se nejdřív o vlastní kapsu - čímž ostatně pomůžeme všem.

Proč vyměnit radiátor

Musíme minimalizovat spotřebu energie na vytápění našich domovů na nejpřijatelnější míru – nemrznout, ale ani nepřetápět jak je u nás zvykem. Relativně zřejmě nejsnadnější je udělat něco s otopnou soustavou – lhostejno, zda půjde o centrální vytápění nebo samostatné zdroje na elektřinu, plyn, či pevná paliva.

Proč vyměnit radiátor
Proč vyměnit radiátor

Jak je patrné z grafu, zajištění správné funkce radiátorů nejméně stojí a nejvíce ušetří.

Není podstatné, zda bydlíme ve vilce a nebo v paneláku, vždycky bude rozhodující, kolik tepla z toho či onoho paliva (zdroje) dokážeme využít. A i tam, kde neovlivníme samotný zdroj tepla, protože jsme třeba odkázáni na dálkový teplovod nebo lokální výtopnu, dokážeme se dobrat spousty úspor výměnou radiátorů.

Proč právě desková otopná tělesa?

Nejhospodárnější ve vytápění se ukazují být desková otopná tělesa z ocelového plechu. Proti klasickým litinovým radiátorům mají malý objem topné vody, která se tím pádem rychleji ohřeje (ale také rychleji vychladne).

Spolu s regulačním systémem (termostatické hlavice, prostorové termostaty, ekvitermní regulace) umožňují deskové radiátory chod topné soustavy pružně usměrňovat, topit „na míru“ tam a tolik, jak je zrovna potřeba. Tím lze uspořit až třicet procent nákladů, tedy co domácnost, to až několik tisíc korun.

Proč právě desková otopná tělesa?
Proč právě desková otopná tělesa?
Proč právě desková otopná tělesa?
Proč právě desková otopná tělesa?

Proč je RADIK tak populární

V soupeření o nejlepší výrobek z této oblasti je stálicí česká firma KORADO z České Třebové, jejíž deskové radiátory nové generace z vývojové řady RADIK se dobře drží i na evropském trhu. Podívejme se, proč.

1. Možnost rychlé výměny – pro rekonstrukce jsou tělesa Radik Klasik R kompatibilní s rozvody po starých článkových radiátorech. Starý radiátor pouze od stávajících trubek odmontujete a přiděláte na ně nový - výměna tak proběhne rychle a jednoduše.

2. Moderní vzhled - zatímco staré litinové radiátory svou nevzhlednou robustností ruší v obytném prostoru, tvarově lehká barevně rozmanitá desková otopná tělesa prostě zabírají méně místa.

3. Záruka a kvalita – tu garantují národní atesty (nejen náš, ale např. i anglický a německý). Kvalitní konečná povrchová úprava zaručuje dlouhodobě bezvadný vzhled a desetiletá záruka mluví sama za sebe!

Více na www.korado.cz

Autor: Jiří Jan a Korado (text), Korado (foto)

Související k tématu