reklama

Lepidlo pro outdoorové vybavení

Natrhli jste si oblíbenou outdoorovou bundu a bojíte se v čem budete lyžovat? Vyzkoušejte LEAR OUTDOOR GRIP, speciální lepidlo na polyuretanové bázi, které bylo vyvinuto přesně pro toto použití. S lepidlem LEAR OUTDOOR GRIP slepíte stan i bundu, obuv či nafukovací kanoe nebo raft.Lepidlo se dobře vsakuje do porézních materiálů, tkanin a nití.

Lepidlo pro outdoorové vybavení

Určitě už se vám to někdy povedlo: sjel vám nůž a v bundě, stěně stanu nebo na botě je trhlina. Ne snad, že by byla moc vidět, jenže když potřebujete, aby do bot nebo do stanu neteklo, vadí i malá dírka.

Anebo potřebujete na tu pořádnou trhlinu, která se vám povedla ani nevíte jak, přiložit záplatu, jenže jak to udělat? Když ji přišijete, bude rázem po nepromokavosti nebo bude větrovka propouštět vítr kam nemá. A pokud jste si s nafukovací kanoí namířili rovnou na špičatý kámen a ten boj s lodí vyhrál, je o zábavu také postaráno.

Pro všechny tyto případy je fajn mít v zásobě šikovné lepidlo a právě takovým lepidlem je LEAR OUTDOOR GRIP.

Lepidlo pro outdoorové vybavení
Lepidlo pro outdoorové vybavení
Lepidlo pro outdoorové vybavení
Lepidlo pro outdoorové vybavení

S ohledem na své vlastnosti je LEAR OUTDOOR GRIP předurčeno pro ošetření švů na stanech, oděvech i obuvi, které chceme mít naprosto nepromokavé. Hodí se na všechny známé „outdoorové“ textilie jako například bavlna, zatíraný nylon nebo tkaniny s membránou (GORE-TEX apod.). S tímto lepidlem můžete lepit i proražený válec nafukovacího raftu či kanoe, v zimě vás to bude zajímat u lepení bund a větrovek nebo teplých bot

LEAR OUTDOOR GRIP dokáže slepit roztrženou tkaninu tzv. spojem natupo (bez přeplátování) a umí zacelit i díru po proříznutí kusu látky (až do délky trhliny 3 cm) pouhým vyplněním lepidlem! takže žádné zašívání a přelepování speciálními záplatami. menší řezné rány opravíte rovnou, ty větší a roztřepené záplatou s lepidlem.

Lepidlo pro outdoorové vybavení
Lepidlo pro outdoorové vybavení
Lepidlo pro outdoorové vybavení
Lepidlo pro outdoorové vybavení

Očistěte dobře obě lepené plochy. Nezanedbávejte tento krok, špatné očištění bývá často příčinou toho, že spoj nedrží.

Naneste tenkou vrstvu lepidla na obě lepené plochy, nechte odvětrat 3 až pět minut. Pokud je to možné, nahřejte opravovaný materiál i záplatu fénem s horkým vzduchem. Kontrolujte nahřívaný materiál i záplatu, jestli se jejich materiál nezačíná tavit.

Po zavadnutí spojte obě plochy k sobě, secvakněte svorkou a nechte spoj odpočinout.

V případě, že používáte k opravě záplatu, dodržujete tato pravidla: Záplata musí mít vždy oválný tvar bez ostrých hran. Defekt, který má být přelepen musí záplata přesahovat o 1 cm na každé straně:

Výsledný spoj je odolný vodě i teplotám (-30 °C až +70 °C) a je plně elastický.

Tak jak, máte chuť lepidlo hned vyzkoušet? Nejrychleji jej seženete na abclepidla.cz

Publikováno: 27. 8. 2014, Autor: Lear (text a foto) , Profil autora: Redakce