Stavební systém Ytong - promyšlená stavebnice pro dospělé

Mnoho současných stavebníků rodinných domů se rozhodlo pro bílý pórobeton, který tvoří základ tvárnic Ytong. Rozhodujícím faktorem je zejména mimořádná uživatelská vstřícnost, která spočívá v technologické nenáročnosti zdění a v promyšleném sortimentu. S tvárnicemi Ytong je možné vytvořit řadu variant energetické náročnosti domu, zkrátit dobu výstavby na minimum a spolehnout se na promyšlenou nabídku jednoho dodavatele.

Stavební systém Ytong - promyšlená stavebnice pro dospělé

Stavební systém Ytong, který vás překvapí

Bílý pórobeton je v mnoha směrech nepřekonatelný stavební materiál, který kombinuje řadu výhod. Jeho složení je velmi prosté – vzniká z cementu, křemičitého písku, vápna a vody, navíc díky jeho vylehčení obsahuje miliony vzduchových pórů. Výsledkem jsou lehké tvárnice, které mají výborné tepelněizolační vlastnosti, jsou nehořlavé, minimalizují podmínky pro vznik plísní a nepodporují vznik tepelných mostů. Díky použití základních surovin se jedná o cenově dostupný materiál a v neposlední řadě je to významné plus v ekologických a zdravotních otázkách.

Stavební systém Ytong, který vás překvapí
Stavební systém Ytong, který vás překvapí

Od sklepa až po střechu

Projekty jakékoliv architektonické náročnosti jsou se stavebním systémem Ytong realizovatelné z materiálu od jednoho dodavatele. Výhody se dají přirovnat k práci se stavebnicí – veškeré díly na sebe navazují, jsou plně kompatibilní a nevyžadují žádné speciální technologické postupy.

Součástí sortimentu jsou kromě běžných také tepelněizolační tvárnice. Portfolio zahrnuje příčkovky i obloukové segmenty, které umožňují řadu atypických a kreativních řešení. Systém obsahuje i nosné překlady, armované betonářskou výztuží, různé typy profilů i plochých překladů a řadu dalších komponentů, včetně schodových stupňů.

Od sklepa až po střechu
Od sklepa až po střechu

Vynikající vlastnosti mají také stropní díly. Například střešní systém Ytong Komfort poskytuje mimořádnou ochranu před přehříváním podkrovních místností v letních měsících a má zdokonalené protihlukové vlastnosti, což ocení zejména ti, co žijí ve městech.

Od sklepa až po střechu
Od sklepa až po střechu

Precizní hrubá stavba je základ

Precizně provedená hrubá stavba je zdravým jádrem každé budovy. Co se na ní zanedbá, těžko se dohání dalšími stavebními prvky. Ytong umožňuje díky tepelněizolačním vlastnostemjednovrstvé zdění až do pasivního standardu, ale právě zde se předpokládá velmi precizní napojení jednotlivých částí. Bez toho totiž vzniká riziko tepelných mostů, tedy míst, kudy uniká teplo a drží se v nich vlhkost. Přesné tvárnice jsou v tomto ohledu ideální – vzniká homogenní stěna, navíc spojena jen asi 1 až 2 mm tenkovrstvé malty. Komponenty pro nosné zdivo, příčky, střechu, strop, schodiště jsou vyrobeny tak, aby na sebe přesně navazovaly. Zároveň sortiment není složitý – na rozdíl od cihly není třeba kupovat desítky různých prvků a tvarovek, tvárnice si jednoduše uříznete podle potřeby.

Autor: Xella (text a foto)

Související k tématu