reklama

Praktický průvodce jídelními stoly do malých prostor

Máte malý byt nebo obývací pokoj spojený s kuchyňským koutem a myslíte si, že se vám snad domů stůl se židlemi ani nevejde? Nebojte se, kromě masivních stolů do jídelny náš trh nabízí i jídelní stoly rozkládací anebo menších rozměrů. A když neseženete takový, který by vyhovoval, můžete si ho vyrobit.

i (Zdroj: Pavel Kutil Zeman)
Malé prostory vyžadují důmyslně řešené jídelní stoly (Zdroj: Pavel Kutil Zeman)

Malý jídelní stůl pro čtyřčlennou rodinu můžete postavit pod okno a k pomůckám pro stolování využít okenní parapet. Rohová lavice také šetří prostor, na její roh můžete odkládat slánku a různá ochucovadla a většina takových lavic navíc poskytuje úložný prostor.

Pro tři lidi stačí jídelní stůl u zdi
Pro tři lidi stačí jídelní stůl u zdi (Zdroj: Pavel Kutil Zeman)
Rohová lavice je praktickým řešením
Rohová lavice je praktickým řešením (Zdroj: Pavel Kutil Zeman)

Do malých prostor si rozhodně nepořizujte kulatý stůl, i když to tak nevypadá, zabírá mnohem více místa než čtvercový nebo obdélníkový. Do malé kuchyně jsou šikovné různé sklopné nebo rozkládací stoly.

Stůl se dá lehce a rychle rozložit
i (Zdroj: Pavel Kutil Zeman)
Stůl se dá lehce a rychle rozložit

Je dobré si pamatovat, že dospělý člověk potřebuje na jídlo prostor minimálně 60×30 cm. Pro dva lidi stačí tedy stolek 60×60 cm, pro čtyři 120×60 cm a tak dále. A přijdou-li hosté, jsou řešením (kromě známých rozkládacích stolů) takové triky, jakým je vysouvací jídelní stůl, umístěný pod pracovní deskou kuchyňské linky, anebo přídavné stoly, které lze zasouvat pod sebe.

Zdroj informací: autor článku

Publikováno: 3. 2. 2023, Autor: JARA (text), Pavel Zeman (foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.