Suché podlahy Rigips

Suché podlahy RigiStabil a Rigidur usnadní, urychlí a v celkových nákladech i zlevní provedení podlahové konstrukce. Spojení výborných tepelných a akustických vlastností při minimální konstrukční výšce podlahy spolu s přijatelnou cenou umožnuje úspěšnou aplikaci i v řadě případů, kde by jinou konstrukci nebylo možno použít.

Suché podlahy Rigips

Pro použití suchých podlah Rigidur a RigiStabil v dřevostavbách existuje řada důvodů. Především je to fakt, že suchý proces výstavby lze provádět i v zimním období. Pokud totiž na podlahy použijeme beton či anhydrid, musíme počítat s dlouhou dobou schnutí, přičemž stavbu je nutné odvlhčovat, aby se vzdušná vlhkost nenasákla do stěn. V případě suchých podlah Rigips, kdy čekání na vyschnutí odpadá, dochází k výraznému uspíšení stavebních prací.

Podlahy RigiStabil a Rigidur lze provádět na betonový podklad i na dřevěné trámové stropy. Použitím různých druhů izolačních materiálů, volbou jejich tloušťky, popřípadě pomocí vyrovnávacího podsypu, lze docílit požadovaných vlastností na podlahu a lze s nimi snadno vyrovnat i případné nerovnosti.

Suché podlahy Rigips
Suché podlahy Rigips

Podlahy Rigips se vyznačují vysokou tvrdostí a pevností povrchu, vyhovují náročným požadavkům na zvukovou a tepelnou izolaci a mají vynikající vlastnosti z hlediska požární odolnosti. Díky nízké hmotnosti nezatěžují statiku objektu. Svými vlastnostmi jsou suché podlahy Rigips předurčeny i pro systémy podlahového vytápění, neboť spojují výhody suchých podlah s tepelnými vlastnostmi sádry. Během montáže je možné po podlaze chodit a po 24 hodinách je na ně možné použít všechny běžné podlahové krytiny, jako např. koberce, korky, laminátové a dřevěné plovoucí podlahy apod. Povrch podlahy je dostatečně tvrdý a pevný i pro použití tenkovrstvých podlahových krytin, jako jsou koberce, PVC, apod.

Na realizaci podlah jsou nejvhodnější konstrukční sádrokartonové desky RigiStabil a podlahové dílce Rigidur, ty jsou k dispozici v různých modifikacích, bez nalepené izolace nebo s nakašírovanou vrstvou izolantu.

Suché podlahy Rigips
Suché podlahy Rigips

Základní výhody systémů podlah Rigips:

  • nízká hmotnost
  • rychlý postup stavby (bez dlouhých technologických přestávek)
  • suchý proces výstavby (bez zanášení vlhkosti do stávajících konstrukcí)
  • snadná opravitelnost povrchů
  • rovinnost konstrukcí
  • neprůzvučnost
  • udržování vnitřního mikroklimatu
  • ekonomická efektivita
  • ekologický stavební materiál
Základní výhody systémů podlah Rigips:
Základní výhody systémů podlah Rigips:

Rigidur a RigiStabil

Rigidur a RigiStabil
Rigidur a RigiStabil
Autor: Rigips (text a foto)

Související k tématu