reklama

Sprchový kout - praktická a užitečná součást koupelny

Moderní koupelna by měla být nejen krásná, ale také praktická. Nové vybavení by mělo být spolehlivé, dobře a hlavně dlouho nám sloužit a jeho údržbě bychom neměli věnovat více času, než je nezbytné. Výběru toho správného vybavení bychom ale měli věnovat času dostatek. Vždyť koupelnu navštěvují několikrát denně nejen všichni členové rodiny, ale také každá návštěva. Dřív se sem umisťovaly spíše vany, ale dnes se těší stále větší oblibě sprchový kout, má totiž mnoho výhod. Z nabídky společnosti RAVAK si určitě vyberete.

Sprchový kout - praktická a užitečná součást koupelny

Sprchový kout do vaší koupelny

Sprchový kout řeší především nedostatek prostoru, proto je vhodný i do opravdu malých koupelen. Mytí v něm je nejen osvěžující, ale i praktické. Sprchování nám totiž zabere většinou kratší dobu než koupání, takže šetří vodu i energii. Také vstup do sprchy je oproti vaně snazší, což ocení i osoby s pohybovým omezením nebo senioři.

Sprchový kout do vaší koupelny
Sprchový kout do vaší koupelny
Sprchový kout do vaší koupelny
Sprchový kout do vaší koupelny

Moderní je lesk

Rozhodující pro náš výběr je vzhled, použitý materiál, užitné vlastnosti a v neposlední řadě i náročnost údržby a cena. Poslední novinkou na trhu je moderní, lesklý sprchový kout Blix, od společnosti RAVAK.

Jeho konstrukce je tvořena elegantními kovově lesklými rámy, které jsou vyplněny čirým bezpečnostním sklem. Kout tak skvěle ladí s dalšími lesklými prvky v koupelně, jako jsou baterie, chromový radiátor a ostatní kovové a skleněné doplňky. Součástí odlehčeného designu koutu Blix je i vertikálně řešené madlo zajišťující pohodlnou manipulaci posuvných dveří. Ke snadné manipulaci s dveřmi přispívá také unikátní systém AntiBlock, který zároveň zaručuje dlouhou životnost koutu. Drážka pojezdového profilu je opatřena velmi odolnou plastovou vložkou s výbornými kluznými vlastnostmi. Díky tomu nedochází ke křížení a zadrhávání posuvných dveří a chod je tichý a bezporuchový i při méně šetrném zacházení. I proto dává značka RAVAK doživotní slib bezporuchového a tichého chodu těchto sprchových koutů.

Dalším chytrým a praktickým detailem je výklopný systém posuvných dílů. Pomocí dvou prstů snadno odjistíme skla od dolního profilu, což nám velmi usnadní čištění a údržbu. Dokonalé těsnění skel bezpečně udrží vodu uvnitř kabiny.

Moderní je lesk
Moderní je lesk
Moderní je lesk
Moderní je lesk

Na co nezapomenout?

Vedle kvalitní baterie či hydromasážního panelu si do sprchového koutu určitě pořiďte sedátko! Proč? Není určeno jen starší generaci pro bezpečné sprchování. Jeho pomoc oceníte také při omezené hybnosti, poúrazové rekonvalescenci, ale i při každodenní hygieně. Sedátka vám usnadní například mytí nohou, protože se už nebudete muset opírat o studenou zeď. Zatímco ženám působí vlasová maska, využijí sedátko k další péči o tělo, jako je například tělový peeling, masáž apod. Nebo vám umožní pohodlné sprchování po náročném pracovním dni. Sklopná sedátka OVO jsou dostupná v různých barevných odstínech, přičemž nerezová konstrukce garantuje nosnost do 150 kg! Vhodným doplnkěm jsou také stěnová madla.

Na co nezapomenout?
Na co nezapomenout?
Na co nezapomenout?
Na co nezapomenout?

Jednoduchou montáž snadno zvládnete

Montáž sprchových koutů Blix je velmi jednoduchá a i zručnější domácí kutil ji zvládne. Jednotlivé díly jsou baleny s příslušenstvím včetně hmoždinek a šroubů. Složením dolního profilu, dvou postranních profilů s bočními skly a horního profilu složíte rámovou konstrukci. Opatrně ji přenesete na místo osazení a označíte otvory pro hmoždinky a šrouby. Po vyvrtání přimontujete na obvodové zdivo nosné lišty, na které připevníte celou rámovou konstrukci koutu. Nakonec nasadíte posuvné dveřní díly opatřené pojezdovými kolečky, připevníte těsnící lemování a madla - k celé montáži stačí vrtačka, hmoždinky, deset šroubů a transparentní silikon.

Více informací včetně videoukázky montáže naleznete na www.ravak.cz

Publikováno: 17. 1. 2015, Autor: RAVAK (text a foto) , Profil autora: Redakce