reklama

Dekorativní velikonoční věnec s mramorovanými vajíčky

Vyzkoušeli jste už naše nové návody na Velikonoce a ještě vás ta tvorba neomrzela? Máme tu další jednoduchý návod: zkuste si spolu s námi vytvořit velikonoční věnec ozdobený mramorovanými vajíčky.

Dekorativní velikonoční věnec s mramorovanými vajíčky

Co budete potřebovat?

Materiál

Mramorovaná vajíčkaBílá vyfouknutá vajíčka, asi 6 cm vysoká- oranžovou, zelenou a žlutou mramorovací barvu- polévkovou lžíci lepidla na tapety a 1/2 l vody- špejli- kousek plastelíny- konzervu Ø asi 10 cm a asi 15 cm vysokou.

Velikonoční věnecSlaměný korpus věnce, Ø 40 cm- větvičky zimostrázu a túje- zelený vázací drátek- zelenou stuhu 3 m dlouhou, oranžovou stuhu 4 m dlouhou, obě široké 5 mm- po 4 oranžových a žlutých peříčkách 5 cm dlouhých- špendlíky s malými stříbrnými hlavičkami, Ø hlaviček 1,5 mm.

Postup

Mramorovaná vajíčka1. Ve studené vodě opatrně rozmíchejte lepidlo na tapety a nechte je asi 20 minut odstát, dokud se nerozpustí všechny vzduchové bubliny. Čím pomaleji budete roztok míchat, tím méně se vytvoří vzduchových bublin. Plechovka či nádoba by měla být tak vysoká, abyste do ní mohli vajíčko úplně ponořit. 2. Při mramorování musíte postupovat rychle. Do vody s lepidlem kápněte mramorovací barvy. Přitom nově kápnutá barva vytlačí do strany tu předchozí. Intenzita každé barvy závisí na počtu kapek. Párátkem pak všechny barvy promíchejte, vznikne vzor, který se později také vytvoří na vajíčku. 3. Vyfouknuté vajíčko upevněte gumičkou na špejli nahoře a vespod a pomalu je ponořte do barvy. Vajíčko v roztoku pomalu otáčejte, aby na něj barvy přilnuly ze všech stran, a pak je rychle zase vytáhněte. Vajíčka pak můžete opláchnout studenou vodou. Špejli s vajíčkem vložte do sklenice a nechte několik hodin schnout.

Velikonoční věnec1. Na korpus věnce upevněte drátkem větvičky. Drátek na korpusu upevněte tak, abyste jej vedli přes položené větvičky vždy zevnitř směrem ven. Vajíčka zavěste na šňůrky nebo stužky dlouhé 50 až 70 cm. Stužku položte dvojitě, připevněte ji do středu vajíčka nahoru a ve vzdálenosti asi 15 až 30 cm uvažte mašli. 2. Stužky s vajíčky připevněte na věnec špendlíky. Špendlík propíchněte uzlíkem mašle a pak ho zapíchněte do věnce. Nakonec zasuňte do věnce peříčka a zavěste ho na oranžovou stužku dlouhou 1 m.

Dekorativní velikonoční věnec s mramorovanými vajíčky – výroba
Dekorativní velikonoční věnec s mramorovanými vajíčky – výroba

Vybíráme z knížky Velikonoční vajíčko - různé způsoby zdobení edice TOPP nakladatelství Anagram.

Publikováno: 3. 4. 2015, Autor: Anagram (text a foto), Profil autora: Redakce