reklama

Postavte si hrad pro bílou paní

Když venku prší a je pošmourno, nikomu se nechce ven. Děti se ale doma za ošklivého počasí nudí a přece nebudou jen pořád sedět u počítače. Pojďte si s námi nyní postavit hrad pro princezny nebo pro bílou paní. I rytíři nebo hradní duchové by se v takovém hradě cítili jako doma. Stačí si sehnat pár pomůcek a uvidíte, že za chvíli budete mít hrad, jakoby ho vystřihli z historického filmu.

Postavte si hrad pro bílou paní

Co budete potřebovat:

Lepenkovou krabici, čtvrtky v barvě krabice, barevné papíry, 4 roličky od papírových ubrousků, nůžky, pravítko, pastelky nebo fixy, kružítko, špejle, případně jehlu a nit.

Tip:

Nejdůležitější je lepidlo. Vybrali jsme lepicí tyčinku Pritt a tekuté lepidlo Pritt. Pritt se snadno nanáší, samovolně se neroztéká, takže se s ní vaše dítě tak snadno neumaže, a když se v zápalu lepení rozhodne přilepit si například vlajku na tričko místo na věž, dá se vyprat i při nízkých teplotách. Navíc všechna lepidla Pritt pro děti jsou zcela bezpečná, neobsahují škodlivá rozpouštědla a jsou tak vhodná i pro malé děti.Lepicí tyčinka Pritt lepí papír, fotografie, karton atd. Práce s ní je čistá a přesná. Pritt školák je bílé tekuté lepidlo nahoře opatřené speciální stěrkou, kterou se lepidlo velice snadno nanáší a roztírá.

Tip:
Tip:
Tip:
Tip:

Jak na to:

Najděte doma menší krabici, sundejte nebo odřízněte víko. Změřte si jednotlivé strany a vystřihněte zubaté pásy na cimbuří, které pak nalepte pomocí lepicí tyčinky Pritt zvenku na krabici.

Jak na to:
Jak na to:
Jak na to:
Jak na to:

Nyní vytvoříme v rozích krabice čtyři věže. Vezměte roličky od papírových ubrousků, po délce je natřete tekutým lepidlem Pritt školák nebo gamafix a přilepte do rohů krabice. Vezměte červený papír a vystřihněte kolečka, nastřihněte je a složte z nich špičky věží. Okraj slepte lepicí tyčinkou, aby dobře držel. Lepidlo naneste na hranu roliček věží, přilepte stříšky.

Jak na to:
Jak na to:
Jak na to:
Jak na to:
Jak na to:
Jak na to:
Jak na to:
Jak na to:

Rozměřte si, kde budete mít hradní dveře a řezákem nebo nůžkami je vystřihněte. Jehlou s nití a korálkem nebo uzlíkem na konci vytvořte padací dveře. Na hrad dejte vlaječky a celý jej pomalujte a již se po cimbuří může procházet bílá paní a z hradu vyjíždět udatní rytíři.

Jak na to:
Jak na to:
Jak na to:
Jak na to:

Jak vidíte, děti mohou vytvořit téměř celý hrad samy, jen dohlédněte, aby se při střihání nezranily. A teď si již můžete všichni společně hrát.

Baví vaše děti tvořit různé věci? Nechte se inspirovat. Pritt - značka lepidel pro děti a do kanceláře připravila mnoho tipů pro kreativní tvoření.

www.pritt.cz

Jak na to:
Jak na to:

Publikováno: 10. 6. 2015, Autor: Henkel (text a foto) , Profil autora: Redakce